Szukaj w serwisie

Kategorie:

Temat na czasie | Nowości rynkowe | Rynek ogrodniczy | Wydarzenia

Tutaj jesteś: Aktualności / Rynek ogrodniczy

Zakładamy trawniki - na co zwrócić uwagę?

kategoria: Rynek ogrodniczy

Trawnik to ten element każdej działki, który od razu przyciąga uwagę. To, czy jest schludnie przycięty, czy zarośnięty lub pełen brązowych plam, wpływa na odbiór nie tylko budynku, ale wręcz całej okolicy. Tworzenie pięknego trawnika to nie lada wyzwanie, pełne wielu przeciwności! Jak dobrze zaplanować założenie trawnika i na co zwracać szczególną uwagę?

Od czego zacząć założenie trawnika? 

Proces tworzenia czegokolwiek w życiu nie powinien się odbywać bez odpowiedniego przygotowania. Dotyczy to nie tylko rozeznania w sztuce hodowania pięknych trawników, ale także przygotowania ziemi pod naturalny, zielony dywan. Działki, na których kiedyś stawiano domy, mogą być pełne zakopanych w niej śmieci i różnych skarbów, które poprzedni właściciele woleli schować pod ziemią. Dlatego warto upewnić się, że pod jej powierzchnią nie znajdują się odpady wpływające negatywnie na roślinność. Warto uprzątnąć także ewentualne niedopałki papierosów, toksyczne dla środowiska.

 

Kolejnym krokiem jest wyrównanie powierzchni, na której ma powstać trawnik. Nawet najpiękniejsze trawniki w Warszawie tracą swój urok, jeśli działka jest pełna dołów i wzniesień, niebezpiecznych dla użytkownika i utrudniających proces koszenia.  

Na co warto zwracać uwagę, zakładając trawnik? 

Zakładanie trawnika poprzez hodowlę z nasion może być pracochłonne i niezbyt owocne. O wiele bardziej opłaca się zamówić trawniki w rolkach w Warszawie lub w innych miastach, oferujących taką możliwość. Darń wyprodukowana z najlepszej jakości podłoża pięknie prezentuje się już od chwili rozłożenia wokół posesji. 

Co jeszcze warto wiedzieć, zakładając trawnik?

 

Pierwszy miesiąc wzrostu trawy na trawniku często jest dla niej decydującym czasem. To właśnie wtedy nie można zaniedbywać regularnego podlewania trawy, jeśli warunki atmosferyczne nie zapewniają ku temu optymalnych warunków. Regularne podcinanie trawy, a także pilnowanie, żeby na jej powierzchni panował porządek i nie osadzały się niesione wiatrem śmieci, pomaga zachować przepiękny trawnik na lata.powrót

 

Dodaj komentarz:

Dodaj swój komentarz
Autor komentarza:
Treść komentarza:
Kod:
Wpisz kod:
Akceptuję regulamin

Wasze komentarze:

Aktualnie brak komentarzy

Szukaj:
 

PROJEKT I WYKONANIE: www.themedia.pl
GŁÓWNA / O NAS / FORUM / REKLAMA / POLITYKA PRYWATNOŚCI / KONTAKT
Copyright © 2008 by www.InformatorOgrodniczy.pl Wszelkie prawa zastrzeżone