Szukaj w serwisie

Kategorie:

Temat na czasie | Nowości rynkowe | Rynek ogrodniczy | Wydarzenia

Tutaj jesteś: Aktualności / Wydarzenia

XVIII edycja Międzynarodowej Wystawy ZIELEŃ TO ŻYCIE

kategoria: Wydarzenia

"Symfonia kolorów" tak brzmi hasło tegorocznej Wystawy "Zieleń to życie", która odbędzie się w dniach od 27 do 29 sierpnia w Warszawie w Centrum EXPO XXI. W tym roku już po raz osiemnasty za sprawą targów stolica Polski stanie się centrum "zielonego biznesu".

Warszawskie targi na stałe wpisały się w kalendarium europejskich wydarzeń, od kilkunastu lat przyciągając zwiedzających z całej Europy. Wystawa „Zieleń to życie" skierowana jest do projektantów, wykonawców usług ogrodniczych, handlowców, właścicieli centrów ogrodniczych i hurtowni, producentów - szkółkarzy, ogrodników i dostawców środków produkcji.

Organizatorzy: Związek Szkółkarzy Polskich i Agencja Promocji Zieleni spodziewają się w tym roku 302 wystawców, w tym 167 producentów roślin z Polski i zagranicy. Oprócz wystawców z Polski Wystawę odwiedzą reprezentanci z Austrii, Belgii, Danii, Francji, Hiszpanii, Holandii, Litwy, Niemiec, Republiki Czeskiej, Węgier i Włoch.

W piątek tj. 27 sierpnia o godzinie 12:00 wystawę rozpocznie pokaz florystyczny - Symfonia kolorów w wykonaniu dr Ewy Skutnik i dr Julity Rabiza-Świder z Katedry Roślin Ozdobnych SGGW w Warszawie. Pierwszy dzień zakończy pokaz kształtowania bonsai przygotowany przez przedstawicieli Polskiego Stowarzyszenia Miłośników Sztuki Bonsai Tanuki. W programie następnego dnia znajdują się prezentacje i wykłady: Żyjmy zdrowo i zielono - akcja "Zielono wkoło", Jak dobrze zrobić zakupy w Centrum Ogrodniczym oraz TARAS: zieleń w salonie - salon w zieleni. Ostatniego dnia uczestnicy będą mogli posłuchać wystąpień: Oczko wodne w ogrodzie, Niezawodne rozwiązania, ciekawe pomysły, nowoczesny sprzęt oraz Przyci-nanie i formowanie roślin ogrodowych.

O renomie targów świadczy ogromne zainteresowanie publiczności nie tylko z Polski, która od wielu lat odwiedza Wystawę aby obejrzeć innowacyjne przykłady aran-żacji ogrodów, zobaczyć inspirujące dekoracje i zapoznać się z nowościami. To doskonała okazja uzyskać informacje od ekspertów, którzy o ogrodach wiedzą pra-wie wszystko oraz poznać oferty wystawców z wielu części Europy - mówi Kata-rzyna Zielińska przedstawiciel Marma Polskie Folie, jednego z uczestników Wystawy.

Patronat honorowy nad Wystawą "Zieleń to życie" pełni: Minister Rolnictwa i Roz-woju Wsi - Marek Sawicki, Prezydent m. st. Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz, Rektor SGGW - prof. dr hab. Alojzy Szymański.


powrót

 

Dodaj komentarz:

Dodaj swój komentarz
Autor komentarza:
Treść komentarza:
Kod:
Wpisz kod:
Akceptuję regulamin

Wasze komentarze:

Aktualnie brak komentarzy

Szukaj:
 

PROJEKT I WYKONANIE: www.themedia.pl
GŁÓWNA / O NAS / FORUM / REKLAMA / POLITYKA PRYWATNOŚCI / KONTAKT
Copyright © 2008 by www.InformatorOgrodniczy.pl Wszelkie prawa zastrzeżone