Szukaj w serwisie

Kategorie:

Temat na czasie | Nowości rynkowe | Rynek ogrodniczy | Wydarzenia

Tutaj jesteś: Aktualności / Temat na czasie

W jakich miejscach montować panele fotowoltaiczne?

kategoria: Temat na czasie

 

Montaż paneli fotowoltaicznych ma ogromne znaczenie na drodze do ich prawidłowej eksploatacji, a także zapewnienia im maksymalnej żywotności. Ma on być przeprowadzony zgodnie ze sztuką, a co za tym idzie - należy zatroszczyć się także o to, aby instalacja znalazła się we właściwym miejscu. O czym mowa w praktyce? Podpowiadamy.

 

 

Montaż paneli fotowoltaicznych i ich wysoka jakość

Inwestycja w panele fotowoltaiczna musi być bardzo mocno przemyślaną decyzją. W grę wchodzi szereg czynników o które należy zadbać. Na początku trzeba wziąć pod uwagę wybór dobrej klasy producenta, który będzie odpowiedzialny za naszą instalację. Musi być ona wykonana z troską o każdy, najmniejszy szczegół z wykorzystaniem dobrej klasy komponentów. Nie bez znaczenia jest także to czy firma stawia na rozwiązania technologiczne. Pamiętajmy o tym, że branża OZE bardzo szybko się rozwija i wręcz konieczne jest korzystanie z jej potencjału.

 

Montaż paneli fotowoltaicznych bez względu na to czy jest to fotowoltaika w Poznaniu czy innym mieście może odbyć się zarówno na dachu, jak i na gruncie oraz elewacji. Ich potencjał energetyczny można wykorzystywać w domach jednorodzinnych, jak i budynkach komercyjnych czy też użyteczności publicznej. Bez względu na to na które z miejsc się zdecydujemy będzie to dobra decyzja. Montaż na dachu to zatroszczenie się o właściwy kąt nachylenia. Optymalnym jest przedział kątów między 30, a 40 stopniami. Tutaj w grę wchodzi także inwestycja w dobrej jakości szyny, jak również ekspozycja. Najlepiej stawiać na południową, ale równie dobrze na południowo-zachodnią. Południowo-wschodnia jest możliwa wyłącznie, kiedy nie ma mowy o zacienieniu. Montaż paneli na gruncie, to jego odpowiednie przygotowanie wespół z zainwestowaniem w konstrukcję wspierającą. Kiedy panele mają znaleźć się na elewacji budynku, wówczas mają być ustawione na południe.

Zobacz także: http://e-hale.pl/wydajnosc-instalacji-fotowoltaicznej---czy-zalezy-od-montazu,137,aktualnosc.html

 

Jak myć panele fotowoltaiczne?

Wielu inwestorów posiadającą instalację fotowoltaiczną zadaje sobie pytanie dotyczące ich prawidłowej eksploatacji. Korzystanie z paneli wiąże się bowiem z niedopuszczeniem do pojawiania się na nich wszelkiego rodzaju kurzu jak również pyłu, pisku czy też mchu. Tego rodzaju czynniki zewnętrzne mają bowiem bardzo duży wpływ na zakłócenie ich prawidłowego działania, co w konsekwencji może doprowadzić zarówno do obniżenia ich wydajności, jak również nawet to skrócenia żywotności. Aby nie dopuścić do takiego obrotu spraw trzeba zatroszczyć się o ich właściwe mycie. W praktyce oznacza to, że trzeba zadbać o jej regularność, korzystanie z odpowiedniego sprzętu oraz środków czyszczących. Zanim jednak przejdziemy do działania, koniecznie upewnijmy się czy ich producent wyraża na to zgodę. Więcej na https://hymon.pl/oferta/panele-fotowoltaiczne/ .

 

 

Każdy z producentów może zastrzec sobie możliwość czyszczenia paneli przez inwestora. Pamiętajmy o tym, że jest to sprzęt bardzo delikatny, więc o jego uszkodzenie absolutnie nie jest trudno. Z uwagi na to, firmy zawierają w umowach zapisy, które regulują kwestie związane z czyszczeniem. Za tego typu czynności mogą odpowiadać tylko ich pracownicy, a jeśli inwestor nie dostosuje się do tych zapisów, w konsekwencji może spodziewać się unieważnienia gwarancji. Zwykle producenci dają ją na przedział między 10 a 25 lat. Jeśli jednak taki zapis nie widnieje w umowie możemy zlecić mycie paneli firmie, która się tym zajmuje, albo postawić na samodzielne usuwanie zalegających na nich nieczystości. Uważajmy przy tego rodzaju pracach, aby nie zniszczyć sprzętu, jak również korzystajmy wyłącznie z dobrej klasy środków wespół z miękką gąbką oraz pionowym mopem.  


powrót

 

Dodaj komentarz:

Dodaj swój komentarz
Autor komentarza:
Treść komentarza:
Kod:
Wpisz kod:
Akceptuję regulamin

Wasze komentarze:

Aktualnie brak komentarzy

Szukaj:
 

PROJEKT I WYKONANIE: www.themedia.pl
GŁÓWNA / O NAS / FORUM / REKLAMA / POLITYKA PRYWATNOŚCI / KONTAKT
Copyright © 2008 by www.InformatorOgrodniczy.pl Wszelkie prawa zastrzeżone