Szukaj w serwisie

Kategorie:

Pielęgnacja ogrodu | Nawierzchnie | Rośliny | Trawniki | Narzędzia ogrodnicze | Ogrodzenia i bramy | Architektura ogrodowa

Tutaj jesteś: Piękny ogród / Nawierzchnie

Ścieżki ważnym elementem ogrodu

kategoria: Nawierzchnie , Beata - Airstar

Istotnym elementem w ogrodzie jest forma dostępu do rożnych miejsc na działce bezpieczna dla roślin i łatwa dla użytkownika, który w każdą pogodę powinien dojść wszędzie sucha stopa. Bez tego powstają przypadkowe ścieżki. Chodniki, alejki i przejścia z kamieni mogą być również przedmiotem projektowania.

Można je zaplanować bardzo naturalnie, dzieląc działkę na wyraźne kształty geometryczne, albo mogą one meandrować miedzy poszczególnymi elementami, stwarzając wrażenie znacznej swobody. Ponieważ wzrok w naturalny sposób podążą wzdłuż linii każdej ścieżki, może wiec ona wpływać na wygląd i wizualny kształt danej działki. Gdy wytyczysz prosto alejkę od punktu A do punktu B, wtedy działka wydaje się krótsza, ale gdy wytyczysz ścieżkę okrężna trasa, ogród natychmiast sprawia wrażenie większego i bardziej interesującego, zwłaszcza jeżeli nie można dojrzeć jego końca.

Aby ścieżka nie stwarzała zbyt dominującego wrażenia, zastosuj kamienie lub ułożony przemiennie drewniany pomost. materiały jakich użyjesz wpłyną na wygląd i nastrój ogrodu; kamienne płyty i kostkę brukową można wykorzystać do zakładania ścieżek prostych, jak i wymyślnych. Do uzyskania stylu wiejskiego ogrodu układa się cegły w dekoracyjny wzór jodełki, a do stworzenia nastroju leśnego dobra jest ścieżka z drewnianych wiórów i okrąglaków jako płyt do chodzenia.

Aby załagodzić efekt alejek i chodników, należy je włączyć w ogólny schemat ogrodu. pozwól, by rośliny płożące, takie jak macierzanka, były tez przydatne do uprawy miedzy płytami chodnikowymi lub cegłami tworząc ścieżki. Można także umieścić pojemniki czy donice z roślinami wzdłuż ścieżki dla odwrócenia uwagi od jej brzegów i narożników

autor: Beata - Airstar

powrót

 

Dodaj komentarz:

Autor komentarza:
Treść komentarza:
Kod:
Wpisz kod:
Akceptuję regulamin

Wasze komentarze:

Aktualnie brak komentarzy

Szukaj:

 

PROJEKT I WYKONANIE: www.themedia.pl
GŁÓWNA / O NAS / FORUM / REKLAMA / POLITYKA PRYWATNOŚCI / KONTAKT
Copyright © 2008 by www.InformatorOgrodniczy.pl Wszelkie prawa zastrzeżone