Szukaj w serwisie

Kategorie:

Temat na czasie | Nowości rynkowe | Rynek ogrodniczy | Wydarzenia

Tutaj jesteś: Aktualności / Wydarzenia

Rozmowy o środowisku V Forum Ekologiczne w Nowej Hucie

kategoria: Wydarzenia

Przy udziale przedstawicieli świata nauki, władz lokalnych oraz przedsiębiorców z regionu, w krakowskim oddziale ArcelorMittal Poland S.A. 5 listopada 2010 r. odbyło się V Forum Ekologiczne Firm działających w Nowohuckim Obszarze Gospodarczym. Dyskusja na temat wpływów źródeł emisji na jakość powietrza w Nowej Hucie wskazała przede wszystkim na ogromną wagę współpracy jednostek gospodarczych, badawczych, kontrolujących oraz urzędów na rzecz poprawy stanu i ochrony środowiska.

Jesienna edycja Forum Ekologicznego skupiona była wokół zagadnień inwentaryzacji wpływów emisji przemysłowych na jakość powietrza, w tym specjalistycznych sposobów określania wpływów meteorologicznych. Firma Atmoterm, która uczestniczy w realizacji Programu Ochrony Powietrza dla woj. małopolskiego, przeprowadziła analizę faktycznego udziału przemysłu zlokalizowanego w obrębie NOG na zanieczyszczenie powietrza pyłem zawieszonym w Krakowie. Wynika z niej, że spośród 135 podmiotów gospodarczych działających na tym obszarze, 30 ma istotny wpływ na wielkość emisji pyłu PM10 z tego terenu. Dr Leszek Ośródka z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej przedstawił natomiast wieloletnią współpracę z ArcelorMittal Poland w zakresie diagnozowania oraz prognozowania skutków emisji przemysłowych na otoczenie huty w Krakowie.

Przedstawiciele firmy omówili długofalowe działania zmierzające do minimalizowania jej wpływu na środowisko oraz jego ochrony. Tylko w ostatnich miesiącach ArcelorMittal Poland rozpoczął szereg działań modernizacyjnych, m.in. na wydziale chemicznym w koksowni. Firma prowadzi także program wyciszenia oddziału w Krakowie oraz na bieżąco monitoruje poziom emisji i kontroluje składowiska odpadów. Rezultatem polityki ochrony środowiska są pozytywne wyniki inspekcji i pomiarów dokonywanych na terenie huty. Istotnym elementem działalności prośrodowiskowej ArcelorMittal Poland są również akcje społeczne, angażujące lokalną społeczność, np. organizowana cyklicznie zbiórka elektrośmieci.

Jeszcze w 2010 r. rozpocznie się projekt edukacyjny „Ogrody Nowej Huty", którego jednym z partnerów jest ArcelorMittal Poland. Zainicjowany przez Pracownię Animacji Ekologicznej Ośrodka Kultury im. C. K. Norwida i współorganizowany przez samych mieszkańców dzielnicy, przyczyni się do tworzenia i renowacji terenów zielonych Nowej Huty.

Uczestnicy Forum Ekologicznego zgodnie uznali, że działania związane z ochroną środowiska w Nowohuckim Obszarze Gospodarczym wymagają ścisłej współpracy. - Chcemy brać udział w rozmowach i wychodzić ze swoim zaangażowaniem poza ramy firmy, być partnerem rozmów o środowisku na tym obszarze. Ochrona środowiska zawsze była i z pewnością pozostanie jednym z kluczowych obszarów polityki zrównoważonego rozwoju ArcelorMittal w Polsce. Przykładem tego jest właśnie organizowana przez nas, piąta już, edycja Forum - powiedział Sanjay Samaddar, prezes Zarządu i dyrektor generalny ArcelorMittal Poland.


powrót

 

Dodaj komentarz:

Dodaj swój komentarz
Autor komentarza:
Treść komentarza:
Kod:
Wpisz kod:
Akceptuję regulamin

Wasze komentarze:

Aktualnie brak komentarzy

Szukaj:
 

PROJEKT I WYKONANIE: www.themedia.pl
GŁÓWNA / O NAS / FORUM / REKLAMA / POLITYKA PRYWATNOŚCI / KONTAKT
Copyright © 2008 by www.InformatorOgrodniczy.pl Wszelkie prawa zastrzeżone