Szukaj w serwisie

Kategorie:

Pielęgnacja ogrodu | Nawierzchnie | Rośliny | Trawniki | Narzędzia ogrodnicze | Ogrodzenia i bramy | Architektura ogrodowa

Rodzaje zraszaczy ogrodowych - jaki wybrać?

kategoria: Pielęgnacja ogrodu
Rodzaje zraszaczy ogrodowych - jaki wybrać?
Rodzaje zraszaczy ogrodowych - jaki wybrać?

Piękna, zielona trawa, będzie rosła bujnie i zdrowo tylko wtedy, gdy będzie regularnie nawadniana.  Wśród instalacji i sprzętów do podlewania ogrodu dostępne są łatwe w montażu zraszacze - także w wersji automatycznej. Poznaj rodzaje zraszaczy ogrodowych oraz ich najważniejsze cechy, na które warto zwrócić uwagę podczas zakupu.

Dostępne rodzaje zraszaczy na rynku

●        Zraszacze ręczne pozwalają na regulację ciśnienia wody oraz strumienia, dzięki czemu można nawadniać całość ogrodu mgiełką lub wybrać zraszanie punktowe. Ręczny zraszacz ogrodowy składa się z węża ogrodowego oraz nałożonego na niego pistoletu z dźwignią. Podłącza się go za pomocą szybkozłączek, które są odpowiednie do węża ogrodowego, o objętości ¾ lub ½ cala.

●        Wynurzalne zraszacze ogrodowe są sterowane automatycznie i jest to doskonałe rozwiązanie dla osób, które nie mają czasu na e regularne podlewanie ogrodu. Dzięki zainstalowanym przewodom, które zasilają zraszacze wodą, można z ich pomocą nawadniać trawniki, które mają więcej niż kilka metrów kwadratowych.

●        Zraszacze stojące działają podobnie jak ręczne, ale nie obsługuje ich się manualnie. Żeby podlać trawnik, wystarczy podłączyć zraszacz do węża ogrodowego i ustawić go w wybranym miejscu, z którego będzie miał duży zasięg rozpylania wody.

●        Zraszacze wbijane to urządzenia , które wbija się w ziemię i mocuje za pomocą kolców. Dzięki temu świetnie sprawdzą się na nierównym  terenie.

Jak dobrać zraszacz do terenu?

Aby nawodnić większy teren lub trawnik warto zainwestować w wynurzalne zraszacze do ogrodu. Wysuwają się one na powierzchnię ogrodu kiedy jest czas spryskiwania trawy wodą, a po zakończonym procesie się chowają. Są odpowiednie, jeśli komuś zależy na nieinwazyjnym koszeniu i ładnym wyglądzie trawy. Mogą podlać powierzchnię aż do 350 metrów kwadratowych, podczas gdy zraszacze stojące mogą być wykorzystywane jedynie do podlewania niewielkich trawników.  Z kolei zraszacze wbijane idealnie sprawdzą się u posiadaczy nierównego i spadzistego terenu.

Na co warto zwrócić uwagę przy wyborze zraszacza ogrodowego?

Wybierając zraszacz ogrodowy, należy wziąć pod uwagę wielkość terenu, który ma być nawadniany oraz rodzaj porastającej go roślinności. Dla osób, które kochają prace w ogrodzie i  dysponują dużą ilością czasu wolnego, idealnym rozwiązaniem będzie ręczny zraszacz ogrodowy - sprzęt tani i nieskomplikowany w użyciu. Osoby, które chcą mieć pewność, że ich zieleń ogrodowa będzie regularnie nawilżana, bez konieczności ciągłego pamiętania o tym, powinny zainwestować w automatyczny system zraszający, taki jak zraszacze wynurzane, które o  określonej porze dnia zaczynają nawadniać teren. To gwarancja dokładnego  pokrycia przestrzennego ogrodu przy pomocy rozproszonego strumienia wody, który  wpływa korzystnie na dobrą kondycję trawy w każdym miejscu działki.

Decydując się na zakup zraszacza,  trzeba wziąć pod uwagę swoje nawyki i ilość czasu jaką się jest w stanie poświęcić na regularne nawadnianie ogrodu, a także rozmiar działki, ukształtowanie jej terenu i porastające ją rośliny lub drzewa i krzewy ozdobne. Poszukując modelu zraszacza, który będzie dopasowany do twoich indywidualnych potrzeb i oczekiwań, zajrzyj na: https://www.empik.com/dom-i-ogrod/ogrod/nawadnianie-ogrodu,397006,s.

 


powrót

 

Dodaj komentarz:

Autor komentarza:
Treść komentarza:
Kod:
Wpisz kod:
Akceptuję regulamin

Wasze komentarze:

Aktualnie brak komentarzy

Szukaj:

 

PROJEKT I WYKONANIE: www.themedia.pl
GŁÓWNA / O NAS / FORUM / REKLAMA / POLITYKA PRYWATNOŚCI / KONTAKT
Copyright © 2008 by www.InformatorOgrodniczy.pl Wszelkie prawa zastrzeżone