Szukaj w serwisie

Kategorie:

Pielęgnacja ogrodu | Nawierzchnie | Rośliny | Trawniki | Narzędzia ogrodnicze | Ogrodzenia i bramy | Architektura ogrodowa

Projektowanie ogrodów

kategoria: Architektura ogrodowa , Beata - Airstar

Woda i skały - zbiorniki wodne w większych pojemnikach tworzą interesujące elementy w małych ogrodach, podobnie jak rabaty skalne oraz ogrody osypiskowe i w kamiennych korytkach.

Meble - meble ogrodowe powinny być zgodnie z tematem przewodnim, na przykład rustykalne w miejskich ogródkach, nowoczesne we współczesnych ogrodach, klasyczne w ogrodach tradycyjnych.

Wygoda - dlaczego nie stworzyć wygodnego miejsca mieszkalnego na świeżym powietrzu, z wyściełanymi leżakami, ogrodowych stołem i krzesłami, bufetem na kółkach, zewnętrznym oświetleniem, wbudowanym ruszcie, lampami i świecami odstraszającymi owady oraz, powiedzmy, zwaną z gorącą woda lub basenem kąpielowym ?

Rośliny aromatyczne - zgrupowane w pojemnikach przy drzwiach wejściowych lub obok miejsc do siedzenia, albo rosnące wokół osłoniętego ogrodu, pachnące rośliny oczarują swym aromatem, każdego kto znajduje się wokół nich.

Kolekcje - spróbuj zgrupować rośliny typu: bonsai w orientalnych donicach rozmieszczonych dekoracyjnie na podniesionych rusztowaniach, albo tez zioła w tradycyjnym geometrycznym ogrodzie ziołowym, otoczonym żywopłotem z karłowatych bukszpanów.

Punkty przyciągające wzrok - zastosuj elementy architektoniczne, takie jak ławki, zegar słoneczny lub posąg w niszy ściennej, aby przyciągały wzrok, można je umieścić na końcu ścieżki, w środku zwykłego ogrodu o geometrycznym kształcie lub w altanie. Zastosuj łuki w celu obramowania pięknych widoków. Klasyczny posag na wysokim postumencie nie tylko dodaje uroku temu tradycyjnemu założeniu, ale także wspaniale wygląda na ciemnozielonym tle. Rzeźba jest nieodzowna dla uzyskania właściwego efektu alejki obrzeżonej strzyżonym bukszpanem i cisem.

autor: Beata - Airstar

powrót

 

Dodaj komentarz:

Autor komentarza:
Treść komentarza:
Kod:
Wpisz kod:
Akceptuję regulamin

Wasze komentarze:

Aktualnie brak komentarzy

Szukaj:

 

PROJEKT I WYKONANIE: www.themedia.pl
GŁÓWNA / O NAS / FORUM / REKLAMA / POLITYKA PRYWATNOŚCI / KONTAKT
Copyright © 2008 by www.InformatorOgrodniczy.pl Wszelkie prawa zastrzeżone