Szukaj w serwisie

Kategorie:

Taras | Balkon | Ogrody zimowe

Tutaj jesteś: Balkon i taras / Balkon

Posadzka balkonowa z drewna? Nic prostszego

kategoria: Balkon
Posadzka balkonowa z drewna? Nic prostszego
Posadzka balkonowa z drewna? Nic prostszego

Myśląc o budowie posadzki na balkonie, do głowy najczęściej przychodzi nam klasyczne rozwiązanie, czyli podłoże z płytek ceramicznych. Coraz częściej jednak, domownicy zwracają uwagę na ekologiczny materiał drewno - polimer.

Drewno - polimer (WPC) to kompozyt drewna, łatwy w pielęgnacji i odporny na warunki atmosferyczne. Jest kombinacją drewnianych i naturalnych polimerowych włókien. Jego zaletą jest także wygląd i dotyk drewna. Znajduje także zastosowanie jako materiał na obrzeża basenów, podłoża werand i tarasów czy do budowy altan lub ogrodzeń. Przy posadzce balkonowej należy zwrócić uwagę na trwałość tworzywa, które szczególnie w sezonie urlopowym jest mocno eksploatowane.

Trwały i estetyczny

Deska balkonowa z WPC jest odporna na mróz, dlatego nie musimy przejmować się tym, że po zimie nasza posadzka wymagać będzie naprawy. Właściwości przetestowanego i bezpiecznego drewno - polimeru (60% - włókno drewna bambusowego, 30% - polietylen dużej gęstości HDPE, 10% dodatki - środki wytrzymałe na promieniowanie UV, przeciwutleniacze, stabilizatory, barwniki) sprawiają, że materiał ten jest także odporny na zarysowania i pleśnie. Domownicy zwracają również uwagę na to, czy tworzywo, z którego zrobiona jest posadzka balkonowa jest antypoślizgowe. W płytkach ceramicznych niestety trudno o takie właściwości.

Sceptycy powiedzą, że jeśli drewno, to na pewno po jakimś czasie pojawi się na nim pleśń, zarysowania, podłogę taką trzeba będzie co rok malować, a utrzymanie czystości to sprawa o wiele trudniejsza niż na płytkach. Jeśli chodzi o zwykłe drewno - ze sceptykami nie ma co dyskutować, ale nie mówimy tutaj o zwykłym drewnie.

Materiał na podłogę balkonową z WPC jest produktem gotowym, nie trzeba go lakierować. Do wyboru klienci oczywiście mają różne odcienie koloru i wzory. Nie jest to tworzywo nietrwałe, ponieważ polimery wchodzące w skład kompozytu sprawiają, że jest ono solidne i odporne na uszkodzenia. Płytki wystarczy tylko ułożyć na balkonie i...już. A do mycia, wystarczy tylko woda.

Użytkownicy balkonu z płytek WPC nie muszą się także obawiać, że podłogę po pewnym czasie zacznie trawić grzyb. Dzięki polimerom nic takiego podłodze nie grozi. Na płytkach ceramicznych z pewnością także taki „niechciany gość" się nie pojawi, ale piętą achillesową w tego typu materiału jest fuga, która na działanie bakterii spowodowane wilgocią jest narażona najbardziej.

Szybki montaż

Płytki balkonowe z WPC montuje się szybko i bez specjalnych umiejętności. Ich montaż nie wymaga dodatkowego osprzętu i spoiwa, dlatego poradzi sobie z nimi każdy domowy majsterkowicz - Materiał WPC, który można wykorzystać na balkonie przeznaczony jest do samodzielnego montażu. Układając posadzkę łączymy płytki na zatrzaski, dzięki czemu możemy je bardzo łatwo zamontować, ale także zdemontować - mówi Marek Maczuła z firmy Technomac. Łatwość w montażu to jedna sprawa, jednak nie należy zapominać o odpowiednim podłożu zanim zamocujemy płytki. I tutaj nie istotne jest, czy naszą posadzkę zamierzamy zbudować z ceramiki, kamienia czy drewna. Podłoże musi być utwardzone i równe, najlepiej z wylewki betonowej zapewniającej prawidłowe odprowadzanie wody.


powrót

 

Dodaj komentarz:

Autor komentarza:
Treść komentarza:
Kod:
Wpisz kod:
Akceptuję regulamin

Wasze komentarze:

Aktualnie brak komentarzy

Szukaj:

 

PROJEKT I WYKONANIE: www.themedia.pl
GŁÓWNA / O NAS / FORUM / REKLAMA / POLITYKA PRYWATNOŚCI / KONTAKT
Copyright © 2008 by www.InformatorOgrodniczy.pl Wszelkie prawa zastrzeżone