Szukaj w serwisie

Kategorie:

Wokół domu | Praktyczne porady

Tutaj jesteś: Ekspert radzi / Praktyczne porady

Porady na grudzień

kategoria: Praktyczne porady , Fiskars

To jeden z najspokojniejszych okresów w roku. Wcześniejsze, wielomiesięczne, przygotowania pozwalają nam odpocząć i skupić się już tylko na prawidłowym zabezpieczeniu drzew i krzewów przed przemarznięciem. W tym celu, oprócz kopczykowania i okręcania pni papierem falistym czy też słomianymi matami, wskazane jest bielenie kory, które zabezpiecza przed jej pękaniem podczas dużych wahań temperatury. Warto także zabezpieczyć drzewa przed szkodnikami poprzez okręcanie papierem, słomą lub plastikowymi ochraniaczami.

Zwróćmy także szczególną uwagę na krzewy wiecznie zielone, w szczególności rododendrony. Przy odpowiedniej temperaturze należy je nawadniać i chronić przed wpływem promieni słonecznych, aby liście nie wyparowywały nadmiernych ilości wody.

Warto nadrobić także sprzątnięcie niepotrzebnych odpadków, zgniłych owoców, liści, gałązek, które należy jak najszybciej spalić. Jeżeli tylko pogoda temu sprzyja, dobrze jest pomalować metalowe bramki, altany, drewniane konstrukcje, na których rozpięte były winogrona, czy róże pnące. W domowej piwnicy możemy zaś pędzić selery, szczypiorek, pietruszkę, pamiętając o zapewnieniu odpowiedniej wilgotności pomieszczenia i przenosimy sadzonki do skrzynek w miejsca, gdzie temperatura wynosi ok. 15 stopni.

Teraz na spokojnie możemy już zacząć myśleć o przygotowaniach do świątecznej kolacji.

autor: Fiskars

powrót

 

Dodaj komentarz:

Autor komentarza:
Treść komentarza:
Kod:
Wpisz kod:
Akceptuję regulamin

Wasze komentarze:

Aktualnie brak komentarzy

Szukaj:

 

PROJEKT I WYKONANIE: www.themedia.pl
GŁÓWNA / O NAS / FORUM / REKLAMA / POLITYKA PRYWATNOŚCI / KONTAKT
Copyright © 2008 by www.InformatorOgrodniczy.pl Wszelkie prawa zastrzeżone