Szukaj w serwisie

Kategorie:

Temat na czasie | Nowości rynkowe | Rynek ogrodniczy | Wydarzenia

Tutaj jesteś: Aktualności / Rynek ogrodniczy

Ponad 1 mln zł zysku operacyjnego Agromy w II kwartale 2010 r.

kategoria: Rynek ogrodniczy

Notowana na New Connect Agroma S.A. zanotowała 1 mln 72 tys. zł. zysku na działalności operacyjnej w II kwartale 2010 r. Stanowi to wzrost o 47 proc. w stosunku do II kwartału 2009 roku.

W II kwartale 2010 roku Agroma osiągnęła 373 tys. zł zysku ze sprzedaży, był on o 35 proc. niższy od zysku w analogicznym okresie 2009 roku. Zysk netto wyniósł 661 tys. zł i był niższy od zysku za II kwartał ubiegłego roku o 57 procent. „Na wyniki drugiego kwartału wpływ miały niekorzystne różnice kursowe, które spowodowały, że Spółka sprzedawała z niższą marżą zapasy zrobione w I półroczu 2009 roku.", powiedział Prezes Zarządu Agroma S.A. Piotr Staszewski. Jednak mimo negatywnego wpływu różnic kursowych, drugi kwartał przyniósł duży wzrost zysku na działalności operacyjnej - do 1 mln 72 tys. zł. Agroma osiągnęła również 16-procentowy wzrost przychodów ze sprzedaży - do niemal 7,9 mln złotych.

Na te wzrosty wpłynęła poprawa koniunktury na rynku jak również aktywne działania Spółki służące rozszerzeniu oferty. „Cieszę się, że nasza strategia rozwoju okazuje się bardzo skuteczna. Cały czas rozszerzamy gamę produktów dostępnych pod marką Agroma, budując silną pozycję marki wśród konsumentów", nie kryje zadowolenia Prezes Piotr Staszewski. „Skutecznie zwalczamy też sezonowość sprzedaży - elektronarzędzia z oferty Agromy cieszą się dużą popularnością, a ich sprzedaż stale rośnie. Wszystko to wraz z poprawą sytuacji rynkowej powinno przyczynić się do coraz lepszych wyników finansowych Agromy", podkreśla Prezes Agromy S.A..

Już jutro (10 sierpnia) notowania akcji Agromy zostaną wznowione po przeprowadzeniu operacji scalenia w stosunku 50 do 1. Wartość nominalna jednej akcji wyniesie 50 groszy, a obrót walorami, zgodnie z uchwałą Zarządu GPW, będzie się odbywał w systemie ciągłym.

 


powrót

 

Dodaj komentarz:

Dodaj swój komentarz
Autor komentarza:
Treść komentarza:
Kod:
Wpisz kod:
Akceptuję regulamin

Wasze komentarze:

Aktualnie brak komentarzy

Szukaj:
 

PROJEKT I WYKONANIE: www.themedia.pl
GŁÓWNA / O NAS / FORUM / REKLAMA / POLITYKA PRYWATNOŚCI / KONTAKT
Copyright © 2008 by www.InformatorOgrodniczy.pl Wszelkie prawa zastrzeżone