Szukaj w serwisie

Kategorie:

Temat na czasie | Nowości rynkowe | Rynek ogrodniczy | Wydarzenia

Tutaj jesteś: Aktualności / Temat na czasie

Podkreśl swoją przestrzeń - Jakie rośliny na taras wybrać?

kategoria: Temat na czasie

Twój taras to idealne miejsce, by wprowadzić zieleń do codziennego życia. Niezależnie od tego, czy jest to kącik do porannej kawy, czy przestrzeń na wieczorne spotkania, odpowiednie rośliny mogą nadać mu wyjątkowy charakter. Wybierając rośliny na taras, warto wziąć pod uwagę ich wymagania świetlne, odporność na warunki atmosferyczne oraz estetykę. Czy twój taras skąpany jest w słońcu, czy ukryty w cieniu? Dowiedz się, jakie rośliny najlepiej podkreślą wyjątkowość twojej przestrzeni.

Pora na dobranie idealnych roślin na taras

Aby tak się stało, w pierwszej kolejności należy zwrócić uwagę na zacienienie tarasu. Rośliny, które z natury zasiedlają miejsca nasłonecznione, nie będą dobrze rosły w zacienionych warunkach. Z drugiej strony, gatunki cieniolubne mogą nie znosić bezpośredniego nasłonecznienia. Więc kluczowe jest podjęcie decyzji, jakie rośliny na taras będą odpowiednie dla danej ekspozycji. Należy także pamiętać, iż wybór roślin na taras powinien uwzględniać warunki atmosferyczne takie jak silny wiatr czy intensywne opady. Do najmniej wymagających roślin zalicza się między innymi różnorodne gatunki sukulentów oraz rośliny z rodziny traw. Z kolei na małe tarasy nadają się małe rośliny, do których można zaliczyć chociażby bazylię, lawendę czy miętę. 

Rośliny na tarasie a pora roku

Kolejnym aspektem, który należy rozważyć, to pora roku. Niektóre rośliny mogą mieć wyższe wymagania dotyczące temperatury. Co więcej, różne gatunki roślin mają różne okresy kwitnienia, a zatem decydując, jakie rośliny na taras wybrać, warto mieć na uwadze również tę kwestię. Dobierając rośliny tak, aby kwitły w różnych porach roku, możesz cieszyć się pięknem kwitnących roślin przez większość roku.

Poznaj równowagę pomiędzy estetyką a praktycznością

Na koniec, ale nie mniej ważne, warto pamiętać o utrzymaniu roślin. Kiedy zastanawiamy się, jakie rośliny na taras wybrać, powinniśmy uwzględniać nie tylko ich wygląd, ale także stopień trudności w utrzymaniu. Niektóre rośliny wymagają regularnego podlewania, przycinania czy dokarmiania, inne natomiast są bardziej odporne na różnego rodzaju warunki i nie wymagają częstego pielęgnacji. Dla osób z alergiami szczególnie polecane są kwiaty, które bardzo rzadko uczulają, na przykład storczyki, aloes, czy rośliny z rodzaju Sansevieria.
powrót

 

Dodaj komentarz:

Dodaj swój komentarz
Autor komentarza:
Treść komentarza:
Kod:
Wpisz kod:
Akceptuję regulamin

Wasze komentarze:

Aktualnie brak komentarzy

Szukaj:
 

PROJEKT I WYKONANIE: www.themedia.pl
GŁÓWNA / O NAS / FORUM / REKLAMA / POLITYKA PRYWATNOŚCI / KONTAKT
Copyright © 2008 by www.InformatorOgrodniczy.pl Wszelkie prawa zastrzeżone