Szukaj w serwisie

Kategorie:

Taras | Balkon | Ogrody zimowe

Tutaj jesteś: Balkon i taras / Taras

Planowanie i usytuowanie patia

kategoria: Taras , Beata - Airstar

Kilka zagadnień, które trzeba rozważyć przy planowaniu i usytuowaniu patia.

SŁOŃCE - umieść patio tak, aby było w słońcu w czasie, gdy się w nim przebywa; może więc frontem ku wieczornemu słońcu, albo w pełnym słońcu lub do wykorzystania przez cały dzień jako miejsca, na które padają promienie słoneczne.

CIEŃ - zacienione miejsce do odpoczynku stanowi różnie pożądaną alternatywę; do zapewnienia cienia można wykorzystać pergole osadzone pnączami, drzewa i ozdobne osłony.

SCHRONIENIE, ZACISZE I BEZPIECZEŃSTWO - jasne ściany patia odbijają promienie słoneczne na patio. Konieczne jest więc otoczenie patia od ściany dekoracyjnymi osłonami lub wysokimi roślinami. Donice, grill i meble są łatwe do przenoszenia, powinno się je chronić przed spojrzeniami przechodniów z ulicy.

DŹWIĘK - otaczające patio ściany i osłony tłumią uliczny hałas. Szemrzące fontanny, odgłosy wiatru i pszczoły brzęczące w kwiatkach, pomagają w tworzeniu w patiu poczucia bezpieczeństwa i spokoju.

RÓŻNICOWANIE POZIOMÓW - zaleca się wprowadzenie urozmaiceń na płaskim terenie, przez obniżanie lub podnoszenie części patia, w tym celu wykorzystuje się na przykład schody, łączące patio z głównym ogrodem.
WODA - staw stanowi uspakajający element, może on być lekko podniesiony, okrągły lub kwadratowy, o szerokich brzegach, służących również dosiedzenia, albo znajdować się w zagłębieniu.

Jedzenie na powietrzu jest podstawową funkcją patia, tak więc ogrodowe stoły i krzesła mogą stać się częścią wyposażenia patia. Jeśli meble te maja być pozostawione na zewnątrz, to powinny być wykonane z twardego drewna lub aluminiowe, krzesła można nakryć poduszkami, które po użyciu zdejmuje się i wynosi do domu.

 

autor: Beata - Airstar

powrót

 

Dodaj komentarz:

Autor komentarza:
Treść komentarza:
Kod:
Wpisz kod:
Akceptuję regulamin

Wasze komentarze:

Aktualnie brak komentarzy

Szukaj:

 

PROJEKT I WYKONANIE: www.themedia.pl
GŁÓWNA / O NAS / FORUM / REKLAMA / POLITYKA PRYWATNOŚCI / KONTAKT
Copyright © 2008 by www.InformatorOgrodniczy.pl Wszelkie prawa zastrzeżone