Kategorie:
Pielęgnacja ogrodu | Nawierzchnie | Rośliny | Trawniki | Narzędzia ogrodnicze | Ogrodzenia i bramy | Architektura ogrodowaPielęgnacja roślin
Pracować niewiele, lecz często, oto podstawa ogrodniczego sukcesu. To wyjaśnia dlaczego ten, który spędza co wieczór około godziny w swoim ogrodzie, chodząc pozornie bez celu i ciesząc się swoimi rabatami, ma zwykle o wiele lepiej utrzymany ogród niż ten, który pojawia się tam tylko w piękne weekendy spędza cały czas w altanie.
Oczywiście, ten pierwszy niech chodzi bez celu, ale także obserwuje i, tam gdzie jest konieczne, wykonuje różne prace. Jeśli regularnie i w porę przystępuje się do pielenia, podlewania, nawożenie, porządkowania i usuwania przekwitających kwiatów, to znacznie łatwiej i szybciej uzyskuje pożądane efekty.
Jednak gdy sprawy wymkną się spod kontroli, wtedy zamiast wielu drobnych czynności, ma się przed sobą trudne zadanie, wymagające dużego wkładu pracy w odchwaszczenie, usuwanie słabo rozwiniętych i przywracanie do życia na wpół martwych roślin. Istnieje wiele sposobów wykonania podstawowych czynności w ogrodzie.
Na przykład rośliny w pojemnikach mogą być dokarmiane przy użyciu preparatów o spowolnionej aktywności, które działają przez cały sezon, zamiast cotygodniowego stosowania płynnych nawozów. Jeśli czasu jest za mało, należy upraszczać często wykonywane prace takie jak na przykład podlewanie, wykorzystując systemy nawadniające, które zapewniają roślinom dopływ wody wtedy, gdy nie ma nas w ogrodzie.
Dostępny jest wielki wybór produktów i wyposażenia, pomocnych w wykonywaniu rutynowych czynności. sztuka polega na tym, aby dowiedzieć się, co najlepiej zastosować, jeśli jednak prace w ogrodzie dają dużo przyjemności, to najlepiej wykonywać je samemu. A rezultatem regularnym, nie męczącym zajęć będzie ogród, który wygląda pięknie, bo jest zadbany, a rośliny odpowiednio do tego reagują i nie stwarzają żadnych problemów.
Dodaj komentarz:
Wasze komentarze:
Aktualnie brak komentarzy