Szukaj w serwisie

Kategorie:

Taras | Balkon | Ogrody zimowe

Tutaj jesteś: Balkon i taras / Taras

Patio pośród słońca

kategoria: Taras , Beata - Airstar

Patio jest na działce istotnym miejscem o utwardzonej i suchej nawierzchni gdzie można zrelaksować się na słońcu lub spożyć posiłek w otoczeniu kwiatów i drzew. Chociaż najwłaściwsze miejsce na patio jest blisko domu, spróbuj umieścić je tam, gdzie dociera najwięcej słońca.

Może to być przeciwległy koniec ogrodu w odniesieniu do domu. W tym przypadku należy zapewnić dojście sucha stopa z domu, na przykład alejka lub po płaskich kamieniach. Wielkość i kształt patia może decydować o ogólnym wyglądzie ogrodu i o wrażeniu, jakie on sprawia. Jeżeli patio w kształcie kwadratu lub prostokąta wygląda zbyt pospolicie i jest bez wyrazu na niedużej, regularnej działce, to można poeksperymentować z krzywiznami i kolami.

Należy zdecydować, jakie urządzenia planuje się w patiu - do siedzenia, do przygotowywania potraw (ruszt), basen lub obudowane rabaty. Najpierw trzeba wybrać posadzkę, a wiec płyty chodnikowe, cegła w ciepłym kolorze, układane we wzór, przyjazna drewniana podłoga lub udana kombinacja innych materiałów. Następnie należy zaplanować "ściany". Czy będą je tworzyć pnące rośliny porastające trejaż lub pergole?

Czy tez dekoracyjne parawany i przysłony z wiecznie zielonych roślin ? Do wykończenia można dodać kilka starannie dobranych ozdób, takich jak donice z kwiatami, posag, zegar słoneczny lub może mały zbiornik z płynąca woda (fontanna). Staraj się utrzymać wszystko w jednym stylu, a ostateczny efekt może być oszałamiający. Aby zredukować prace do minimum, nie trzeba sadzić wielu roślin dla ozdobienia patia; meble pasujące do pojemników zapewnia właściwy styl i koloryt.

autor: Beata - Airstar

powrót

 

Dodaj komentarz:

Autor komentarza:
Treść komentarza:
Kod:
Wpisz kod:
Akceptuję regulamin

Wasze komentarze:

Aktualnie brak komentarzy

Szukaj:

 

PROJEKT I WYKONANIE: www.themedia.pl
GŁÓWNA / O NAS / FORUM / REKLAMA / POLITYKA PRYWATNOŚCI / KONTAKT
Copyright © 2008 by www.InformatorOgrodniczy.pl Wszelkie prawa zastrzeżone