Szukaj w serwisie

Kategorie:

Pielęgnacja ogrodu | Nawierzchnie | Rośliny | Trawniki | Narzędzia ogrodnicze | Ogrodzenia i bramy | Architektura ogrodowa

Oczko wodne

kategoria: Architektura ogrodowa , Beata

Odbicie światła w stawie lub basenie w ogrodzie bądź w patiu nadaje nowy wymiar twojemu projektowi. Basen jest naturalnym punktem przyciągającym wzrok i stanowi piękny i łatwy do pielęgnacji element, gdy tylko zostanie zainstalowany.

Pozwala również na możliwość tworzenia ujęć z płynąca woda, takich jak fontanna, kanał lub kaskada, aby wzbogacić ogród w dźwięk i blask. Miejsce na basen trzeba wybrać starannie. Woda i rośliny wodne potrzebują wiele światła i słońca. Prywatny, naturalny basen może mieć kształt nerkowaty. Jego przeciwieństwem są baseny kwadratowe, prostokątne lub okrągłe.

Oczko wodne. Rozważ możliwość założenia dwóch lub więcej basenów połączonych kaskadą. Materiały zastosowane do obrzeżenia basenu wpłyną znacząco na jego ostateczny wygląd. Zwykle baseny są na ogół obrzeżone cegłą, kamieniem lub brukiem, co powinno pasować do pozostałych elementów w ogrodzie.

Trawa, kamyki i inne naturalne materiały tworzą wraz z roślinami posadzonymi na brzegu harmonijna całość z naturalnym stawem zasiedlonym roślinnością wodną. Rośliny wodne mają liście soczyste i błyszczące, często bardzo ekspresyjne, a dobrze zaplanowana z nich ekspozycja może dać wspaniały efekt.

Dobra rada !!! Brzeg z otoczaków pięknie kontrastuje z wyprostowanymi, wąskimi liśćmi kosaćców i traw rosnących tuż przy naturalnym stawie i wokół niego. Nerkowy kształt zapewnia świetny punkt wyjścia do stworzenia naturalnego stawu lub basenu. Jest zupełnie prosty do wykonania.

Okrągły basen dodaje uroku koncentrycznemu porośniętemu trawa wgłębieniu i zmienia trawnik w ważny punkt przyciągający wzrok.

autor: Beata

powrót

 

Dodaj komentarz:

Autor komentarza:
Treść komentarza:
Kod:
Wpisz kod:
Akceptuję regulamin

Wasze komentarze:

Aktualnie brak komentarzy

Szukaj:

 

PROJEKT I WYKONANIE: www.themedia.pl
GŁÓWNA / O NAS / FORUM / REKLAMA / POLITYKA PRYWATNOŚCI / KONTAKT
Copyright © 2008 by www.InformatorOgrodniczy.pl Wszelkie prawa zastrzeżone