Szukaj w serwisie

Kategorie:

Pielęgnacja ogrodu | Nawierzchnie | Rośliny | Trawniki | Narzędzia ogrodnicze | Ogrodzenia i bramy | Architektura ogrodowa

Nowoczesne altany ogrodowe czym się wyróżniają?

Altana ogrodowe to idealne miejsce do wypoczynku podczas długich, letnich dni. Każdego roku na rynku pojawia się wiele nowych modeli altan. Czym charakteryzują się nowoczesne altany ogrodowe? Odpowiedź znaleźć można w tekście poniżej. 

Nowoczesna altana ogrodowa, czyli jaka?

W ostatnich latach bardzo dużą popularnością cieszą się altany ogrodowe z płaskim dachem. Jest to rozwiązanie charakterystyczne dla konstrukcji aluminiowych oraz metalowych. Są one wyposażone w szkielet wraz z zamontowanymi przesłonami, które zapewniają prywatność oraz skuteczną ochronę przed deszczem. Wiele modeli wyposażonych jest także w specjalne osłony, dzięki którym można regulować ilość docierającego światła. 

Elementem, który ma kluczowe znaczenie dla przytulności altany, są oczywiście meble ogrodowe. W przypadku altan o metalowym szkielecie bardzo dobrze komponują się meble stworzone z palet lub skrzynek. Altany metalowe lub aluminiowe cieszą się popularnością również ze względu na brak konieczności konserwacji. Osoby zainteresowane zakupem tego rodzaju altany zachęcamy do sprawdzenia w Google frazy nowoczesne altany ogrodowe w Tulcach

Drewniane altany ogrodowe

Niesłabnącą popularnością cieszą się nadal altany ogrodowe drewniane. Ich konstrukcja jest nieco bardziej skomplikowana niż w przypadku ich metalowych odpowiedników. Są one bardzo często wyposażone w balustradę, która nadaje altanie charakter małego domku. Jest to idealne rozwiązanie dla posesji z dużym ogrodem, ponieważ idealnie wkomponuje się ona w przestrzeń oraz nada ogrodowi wyjątkowego charakteru.

Tego rodzaju altana posiada drewniane zadaszenie, które jest w stanie ochronić nas przed działaniem warunków atmosferycznych. Podczas ulewy skutecznie zabezpieczy nas przed deszczem, a w trakcie upałów ograniczy dostęp promieni słonecznych. Należy jednak wspomnieć, że dużą wadą tego typu rozwiązań jest konieczność konserwacji drewna. Profesjonalną firmę świadczącą usługi montażu altan znaleźć można, klikając we frazę usługi ogólnobudowlane i handlowe – firma Wermar.


powrót

 

Dodaj komentarz:

Autor komentarza:
Treść komentarza:
Kod:
Wpisz kod:
Akceptuję regulamin

Wasze komentarze:

Aktualnie brak komentarzy

Szukaj:

 

PROJEKT I WYKONANIE: www.themedia.pl
GŁÓWNA / O NAS / FORUM / REKLAMA / POLITYKA PRYWATNOŚCI / KONTAKT
Copyright © 2008 by www.InformatorOgrodniczy.pl Wszelkie prawa zastrzeżone