Szukaj w serwisie

Kategorie:

Temat na czasie | Nowości rynkowe | Rynek ogrodniczy | Wydarzenia

Tutaj jesteś: Aktualności / Temat na czasie

Lampy HPS - idealne rozwiązanie świetlne bez względu na warunki

kategoria: Temat na czasie

 

Jednym z najważniejszych czynników zapewniających roślinom prawidłowy wzrost jest odpowiednia porcja światła. Kiedy nasza hodowla znajduje się na zewnątrz, nie potrzebujemy martwić się o jej doświetlenie. Jednak uprawiając warzywa, owoce czy zioła w pomieszczeniu potrzebujemy dodatkowego źródła światła, by zapewnić naszym roślinkom idealne warunki do wzrostu. W takiej sytuacji z pomocą przychodzą lampy HPS, które potrafią zaspokoić tę potrzebę.

Dobór odpowiedniej lampy

Do prawidłowego wzrostu roślin niezbędne jest światło. To właśnie dzięki niemu zachodzi proces fotosyntezy. Hodując rośliny w pomieszczeniu zamkniętym, trzeba dobrać odpowiednie parametry doświetlania, gdyż od tego będzie zależała wydajność naszego przedsięwzięcia. Korzystając z wysokoprężnych lamp HPS będziemy mogli zapewnić naszej uprawie dostateczną dawkę światła potrzebną do jej rozwoju, kwitnięcia i wydania plonu. Za wytwarzanie światła w żarówkach sodowych odpowiedzialny jest jarznik. Najczęściej jest on wykonany z ceramiki. Znajduje się w nim rtęć, sód oraz gaz. W efekcie wyładowania i odparowania substancji ma miejsce emisja strumienia o barwie żółtawej lub pomarańczowej.

Lampy dostosowane do każdych warunków

Lampy HPS są często stosowane przy uprawie roślin ze względu na ich efektywność działania. Pod tym względem zdecydowanie przewyższają tradycyjne świetlówki. Produkty z kategorii żarówek sodowych nadają się do użycia w pomieszczeniach narażonych na niskie temperatury. Przy tym wytwarzają spore ilości ciepła, dlatego świetnie nadają się do dużych upraw i stosowania poza domem, na przykład do ogrodu. Spora liczba hodowców jest zdania, że lampy HPS można wykorzystać w fazie kwitnienia, ponieważ pozwalają na szybsze przejście przez ten etap rozwoju rośliny. Żeby zapewnić roślinom odpowiedni wzrost, trzeba zastosować lampy o odpowiedniej mocy.

Lampy dostosowane do każdego etapie rozwoju rośliny

Każdy, kto korzysta z lamp HPS może być pewny, że hodowla będzie się należycie rozwijać bez względu na miejsce uprawy. W sprzedaży możemy zetknąć się z żarówkami zarówno do małych, domowych hodowli, jak i większych upraw ogrodowych na wolnym powietrzu lub pod dachem. Korzystając z żarówek sodowych, możemy liczyć na przyjazne roślinom światło. Jest ono również korzystne dla ludzkich oczu. Zakres mocy żarówek sodowych waha się od kilkudziesięciu do niemalże 1000 W. Dlatego mogą się w nie zaopatrzyć zarówno amatorzy, jak i profesjonaliści, zajmujący się uprawą roślin. W zależności od potrzeb można nabyć lampy przeznaczone dla konkretnego etapu rozwoju hodowli – zarówno w fazie kwitnienia, jak i owocowania.

 

 


powrót

 

Dodaj komentarz:

Dodaj swój komentarz
Autor komentarza:
Treść komentarza:
Kod:
Wpisz kod:
Akceptuję regulamin

Wasze komentarze:

Aktualnie brak komentarzy

Szukaj:
 

PROJEKT I WYKONANIE: www.themedia.pl
GŁÓWNA / O NAS / FORUM / REKLAMA / POLITYKA PRYWATNOŚCI / KONTAKT
Copyright © 2008 by www.InformatorOgrodniczy.pl Wszelkie prawa zastrzeżone