Szukaj w serwisie

Kategorie:

Temat na czasie | Nowości rynkowe | Rynek ogrodniczy | Wydarzenia

Tutaj jesteś: Aktualności / Rynek ogrodniczy

Kosiarki ogrodowe jakie są ich rodzaje?

kategoria: Rynek ogrodniczy

Kosiarka ogrodowa to niezbędne urządzenie dla każdej osoby, która ma swój ogród lub trawnik. Dzięki temu sprzętowi można w łatwy i szybki sposób utrzymać trawnik w dobrym stanie. Istnieją różne rodzaje kosiarek, a wybór odpowiedniego typu zależy przede wszystkim od wielkości i charakteru naszej działki.

Kosiarki ręczne

To najprostszy i najtańszy rodzaj kosiarek. Działają na zasadzie kręcenia noża wokół osi, który tnie trawę. Kosiarki ręczne są ciche i nie emitują spalin, co jest ich dużym atutem. Są idealne dla osób, które mają niewielką działkę lub nie chcą inwestować dużo pieniędzy w kosiarkę.

Kosiarki spalinowe

To najbardziej popularny rodzaj kosiarek. Dzięki silnikowi spalinowemu są bardzo mocne i wydajne. Kosiarki spalinowe można podzielić na dwie grupy: samojezdne i ciągnione. Kosiarki samojezdne poruszają się same, a kosiarki ciągnione są przypięte do ciągnika lub quadu. Kosiarki spalinowe są odpowiednie dla dużych ogrodów i trawników.

Kosiarki elektryczne

Kosiarki elektryczne są ciche i przyjazne dla środowiska, ponieważ nie emitują spalin. Działają na zasadzie zasilania prądem elektrycznym, co oznacza, że są idealne dla osób, które mają niewielką działkę lub ogród w mieście. Kosiarki elektryczne są tańsze niż kosiarki spalinowe, ale są mniej wydajne i trudniejsze w obsłudze.

Kosiarki akumulatorowe

Kosiarki akumulatorowe są bezprzewodowe i działają na baterie. Są ciche i przyjazne dla środowiska, ponieważ nie emitują spalin. Kosiarki akumulatorowe są idealne dla osób, które mają niewielką działkę lub ogród, a jednocześnie chcą uniknąć uciążliwych kabli zasilających. Są też wygodne w obsłudze, ponieważ nie trzeba martwić się o konieczność wymiany oleju czy paliwa. Wysokiej klasy kosiarki oferuje firma Hein Sp. z o.o. - kosiarki ogrodowe, maszyny komunalne i golfowe.

Czym kierować się przy wyborze kosiarki ogrodowej?

Przy wyborze kosiarki ogrodowej należy kierować się przede wszystkim wielkością trawnika, jego ukształtowaniem i rodzajem roślinności. Ważne jest także, czy kosiarka ma być pchana, czy samobieżna, jaką ma mieć szerokość roboczą i jaką pojemność zbiornika na skoszoną trawę. Warto również zwrócić uwagę na rodzaj napędu, rodzaj koszenia, poziom hałasu, wagę oraz cenę.


powrót

 

Dodaj komentarz:

Dodaj swój komentarz
Autor komentarza:
Treść komentarza:
Kod:
Wpisz kod:
Akceptuję regulamin

Wasze komentarze:

Aktualnie brak komentarzy

Szukaj:
 

PROJEKT I WYKONANIE: www.themedia.pl
GŁÓWNA / O NAS / FORUM / REKLAMA / POLITYKA PRYWATNOŚCI / KONTAKT
Copyright © 2008 by www.InformatorOgrodniczy.pl Wszelkie prawa zastrzeżone