Szukaj w serwisie

Kategorie:

Temat na czasie | Nowości rynkowe | Rynek ogrodniczy | Wydarzenia

Tutaj jesteś: Aktualności / Temat na czasie

Kora ogrodowa - dlaczego warto ją używać?

kategoria: Temat na czasie

Odpowiednia dbałość o rośliny ogrodowe pozwala uzyskać szereg pozytywnych efektów. Rośliny pięknie wyglądają, są bardziej odporne na działanie szkodników, dają lepsze plony w przypadku np. warzyw. Ogród będzie prezentował się lepiej dzięki wdrożeniu sprawdzonych rozwiązań i wyposażeniu go w różne dodatkowe elementy.


Kiedy przydaje się kora ogrodowa?

Osoby zajmujące się uprawą roślin, własnym ogrodem na pewno przynajmniej raz używały kory jako podłoża lub rozwiązania zabezpieczającego korzenie przed np. zimnem. Korę można pozyskać samodzielnie, ale bezpieczniej jest ją kupić. Wyselekcjonowana kora ogrodowa w Gorzowie Wielkopolskim jest wolna od szkodników, zanieczyszczeń i nie wywoła np. zarażenia czymś rośliny.


Często spotykana jest kora ogrodowa zamiast kamyków lub innych drobnych elementów wokół roślin różnego rodzaju. Rozwiązanie ma znaczenie dekoracyjne i funkcjonalne – pokryta korą gleba jest przepuszczalna, a jednocześnie zabezpieczona np. przed nadmiernym wysychaniem. Kora uniemożliwia też porost chwastów. 


Do czego stosuje się w ogrodzie drewno budowlane?

W wielu ogrodach poza roślinami znajdują się też elementy wystroju wykonane np. z drewna. Są to ławki, rzeźby, poręcze, mosty w przypadku płynącej wody, barierki i wiele innych. Odpowiednio zaimpregnowane drewno budowlane w Gorzowie Wielkopolskim jest odporne na działanie czynników zewnętrznych i na wewnętrzne pasożyty.


Wybór drewna do ogrodu jest często podyktowany względami estetycznymi. Konstrukcje z drewna pasują do naturalnego otoczenia, jakim jest ogrodowa roślinność. Może mieć naturalną barwę, co daje całkiem spory wybór odcieni w przypadku wielu dostępnyh gatunków. Dobrej jakości drewno budowlane może sprawić, że konstrukcje przetrwają długie lata.


Kora ogrodowa i inne naturalne materiały

Wybór naturalnych materiałów do ogrodu pozwala uzyskać doskonałe efekty estetyczne i zapewnić sobie wygodę na lata. Kora ogrodowa jest łatwa do nabycia, wytrzymuje odpowiednią ilość czasu, a po zniszczeniu się lub gdy nie jest już potrzebna – można łatwo ją wyrzucić.


Podsumowując, kora ogrodowa jest odpowiednim do zastosowania materiałem pod rośliny lub do wyłożenia większych przestrzeni w ogrodzie jako ściółka. Takie podłoże wygląda naturalnie i spełnia doskonale swoją rolę.

 


powrót

 

Dodaj komentarz:

Dodaj swój komentarz
Autor komentarza:
Treść komentarza:
Kod:
Wpisz kod:
Akceptuję regulamin

Wasze komentarze:

Aktualnie brak komentarzy

Szukaj:
 

PROJEKT I WYKONANIE: www.themedia.pl
GŁÓWNA / O NAS / FORUM / REKLAMA / POLITYKA PRYWATNOŚCI / KONTAKT
Copyright © 2008 by www.InformatorOgrodniczy.pl Wszelkie prawa zastrzeżone