Szukaj w serwisie

Kategorie:

Temat na czasie | Nowości rynkowe | Rynek ogrodniczy | Wydarzenia

Tutaj jesteś: Aktualności / Temat na czasie

Kamień naturalny i jego zastosowanie w ogrodzie

kategoria: Temat na czasie

Odpowiedni wystrój ogrodu czy działki to dla wielu osób niezwykle ważna kwestia, a nad odpowiednim wyglądem przydomowego terenu zielonego pracują one nawet latami. Nic więc dziwnego, że starają się one zadbać o wszystkie kwestie. Ważnym elementem wykończenia takiego ogrodu jest na przykład kamień naturalny. Jak odpowiednio wkomponować go w ogród i jak o niego odpowiednio dbać?

 

 

Jak wpasować kamień naturalny do ogrodu?

Bardzo dobrą wiadomością niewątpliwie jest fakt, iż kamień naturalny w Gorzowie Wielkopolskim jest dość przyjaznym materiałem pod kątem uniwersalności. Naprawdę nietrudno jest wkomponować go do naszego ogrodu. Jeżeli jednak potrzebujecie znaleźć inspiracje do wykorzystania kamienia, warto sprawdzić, gdzie według ekspertów będzie on najlepiej pasować?

Bardzo popularnym sposobem na wykorzystanie kamienia naturalnego bez wątpienia są szalenie popularne ostatnio skalniaki. Tego typu klomby są otoczone kamieniami, co oczywiście ma charakter dekoracyjny. Oczywiście do takiego skalniaka pięknie będzie pasować kamień naturalny oraz rośliny skalne.

Oprócz skalniaków, kamień naturalny będzie dobrym wyborem do wykończenia rabat. W tym przypadku jednak najlepiej jest wybrać mniejsze kamyczki. Jeżeli zaś wybierzemy kamień naturalny jako ogrodzenie dla oczka wodnego, możemy wybrać odłamki trochę większe i o bardziej nieregularnych kształtach. Często również kamienia używa się do wykończenia przytwierdzonego na stałe grilla.

 

Jak pielęgnować kamień naturalny w ogrodzie?

Tak samo, jak w ogrodzie należy pielęgnować rośliny, trzeba wykonywać podobną pracę przy dbaniu o kamień naturalny. Jeżeli nie będziemy tego pilnować, bardzo szybko kamień może stracić dobry wygląd czy trwałość. Jak więc robić to dobrze?

 

Na rynku jesteśmy w stanie znaleźć specjalistyczne preparaty do kamienia naturalnego, który nie tylko pozwolą zadbać o regularną czystość powierzchni (czyszczenie z plam, nalotów czy mchu), ale również zapewnią dobrą impregnację. Dzięki temu konstrukcje z kamienia będą w stanie przetrwać naprawdę długo.


powrót

 

Dodaj komentarz:

Dodaj swój komentarz
Autor komentarza:
Treść komentarza:
Kod:
Wpisz kod:
Akceptuję regulamin

Wasze komentarze:

Aktualnie brak komentarzy

Szukaj:
 

PROJEKT I WYKONANIE: www.themedia.pl
GŁÓWNA / O NAS / FORUM / REKLAMA / POLITYKA PRYWATNOŚCI / KONTAKT
Copyright © 2008 by www.InformatorOgrodniczy.pl Wszelkie prawa zastrzeżone