Szukaj w serwisie

Kategorie:

Temat na czasie | Nowości rynkowe | Rynek ogrodniczy | Wydarzenia

Tutaj jesteś: Aktualności / Temat na czasie

Jaką pilarkę do użytku domowego wybrać?

kategoria: Temat na czasie

W użytku domowym pilarka łańcuchowa służy głównie do cięcia opału do pieca lub kominka oraz w przydomowym ogrodzie: wycinaniu drzew i krzewów, obcinaniu gałęzi, niekiedy także w pracach budowlanych: cięciu kantówki albo desek pod szalunek. Wybór dostępnych modeli na rynku jest naprawdę duży, stąd osoba bez dużego doświadczenia może mieć problem z zakupem narzędzia pod swoje potrzeby. Niniejszy artykuł przychodzi z pomocą.

Zanim kupisz, określ rodzaj prac

Zanim wybierzemy się na przegląd ofert sklepów ogrodniczych i narzędziowych, warto zastanowić się, jakie prace i jak często zamierzamy pilarką wykonywać. Czy ma zastąpić ręczną piłkę przy wiosennych porządkach w ogrodzie? A może czeka nas wykarczowanie lasu na działce budowlanej? Czy piła ma być użytkowana regularnie czy raczej sporadyczne? Czy praca będzie stacjonarna czy może potrzebujemy urządzenia mobilnego? Jaki budżet możemy przeznaczyć na zakup?

Typy zasilania pilarek łańcuchowych

W zależności od udzielonych odpowiedzi na powyższe pytania, łatwiej będzie wybrać rodzaj pilarki wśród akumulatorowych, elektrycznych oraz spalinowych. Modele akumulatorowe to nowość na rynku. Obecna pojemność akumulatorów pozwala na pracę przez około godzinę. Pilarki te pozwalają na pracę w dowolnym miejscu, o ile tylko mamy ze sobą naładowany akumulator. To dobry wybór dla osób, które pilarki używają głównie do okazyjnego przycinania drzew albo cięcia drewna na opał. Sprawdzą się na przykład u właścicieli działek rekreacyjnych bez podłączenia do sieci, przy pracach budowlanych albo pracach w sadzie.

Dla osób, które są właścicielami niewielkich, przydomowych ogródków, a większość prac wykonywanych piłą jest stacjonarna, dobrym wyborem będzie wersja elektryczna. Modele te są ciche, nie emitują spalin, charakteryzują się też przystępnymi cenami. Są łatwe w eksploatacji, a ich praca jest równa (nie zdarza im się np. gasnąć). To idealny wybór dla osób, które czasami muszą przyciąć krzew w przydomowym ogrodzie lub regularnie tną drewno na opał.

Ostatnim rodzajem zasilania są silniki spalinowe. To najpopularniejszy typ pilarki, choć nie pozbawiony wad, do których należą wysoka emisja hałasu i spalin. Z drugiej strony pilarki spalinowe są wszechstronne, mają większą moc niż pozostałe modele i często są użytkowane do zastosowań profesjonalnych, np w leśnictwie. Nie oznacza to jednak, że pilarka z niższej lub średniej półki nie sprawdzi się w domu. To dobry wybór dla osób, które mają nieco większy ogród albo sad i często pracują z pilarką w terenie.

Na co jeszcze zwrócić uwagę przy wyborze pilarki?

Przy wyborze pilarki warto zwrócić uwagę na jej wagę oraz wygodny uchwyt - zwłaszcza dla osób mniej doświadczonych narzędzie o odpowiedniej ergonomii będzie łatwiejsze w obsłudze. Lżejsza pilarka pozwala na dłuższą pracę, ponieważ wolniej męczą się mięśnie. Do prac przydomowych wystarczy, aby pilarka miała prowadnicę o długości do 30 centymetrów. Można też znaleźć modele o znacznie krótszej prowadnicy, przeznaczone głównie do cięcia gałęzi. Szeroki wybór pilarek do użytku domowego znajdziesz tutaj: https://www.narzedzia.pl/pilarki-lancuchowe,c11946/.


powrót

 

Dodaj komentarz:

Dodaj swój komentarz
Autor komentarza:
Treść komentarza:
Kod:
Wpisz kod:
Akceptuję regulamin

Wasze komentarze:

Aktualnie brak komentarzy

Szukaj:
 

PROJEKT I WYKONANIE: www.themedia.pl
GŁÓWNA / O NAS / FORUM / REKLAMA / POLITYKA PRYWATNOŚCI / KONTAKT
Copyright © 2008 by www.InformatorOgrodniczy.pl Wszelkie prawa zastrzeżone