Szukaj w serwisie

Kategorie:

Temat na czasie | Nowości rynkowe | Rynek ogrodniczy | Wydarzenia

Tutaj jesteś: Aktualności / Temat na czasie

Jak zaadresować paczki do Polski z UK? Oto 5 najważniejszych kwestii

kategoria: Temat na czasie

Wysyłka paczki do Polski z UK oznacza, że kurier nie tylko musi dotrzeć do nadawcy na Wyspach, ale też odnaleźć adresata w Polsce i dowieźć przesyłkę pod jego drzwi. Ten ostatni może być mieszkańcem małej wioski na uboczu lub też wielkiego miasta, dlatego warto zadbać o to, aby jego odnalezienie było szybkie i bezproblemowe. Umożliwi to poprawne zaadresowanie. Jakie zasady warto stosować przy wykonywaniu tej czynności?

 

Jeden kurier z Wielkiej Brytanii do Polski – wielu adresatów i nadawców

Poprawne adresowanie przesyłek ma duże znaczenie dla jakości realizowanych usług. Wysyłając paczki do Polski, każdy nadawca oczekuje, że dotrą one do adresata najszybciej, jak to możliwe. Niestety obecne usługi kurierskie mają formę zbiorową, co oznacza, że kurier z Wielkiej Brytanii do Polski wiezie jednocześnie wiele paczek różnych klientów. Taka organizacja jest ważna nie tylko ze względu na czas realizacji usług, ale też z uwagi na ich koszty.

W przeciwieństwie do dawnych konnych poczmistrzów obecnie paczki przewozi się samochodami, a na ich dowiezienie do adresata kurier ma 4-5 dni roboczych. Wystarczy jedna źle zaadresowana przesyłka, a poszukiwanie miejsca jej dostarczenia znacznie się wydłuży, wpływając też na czas realizacji innych usług. Firmy kurierskie często rozwiązują ten problem, odrzucając przyjęcie zlecenia przy odbiorze paczki. Kurier nie zawsze może jednak zweryfikować poprawność adresu w chwili przejmowania przesyłki. Wówczas pozostaje jedynie jej zwrot do nadawcy.

Tanie paczki z Anglii do Polski z obsługą przez Internet

Tanie paczki z Anglii do Polski to doskonały sposób na wysłanie pomocy materialnej rodzinie czy obdarowanie bliskich prezentem z okazji rocznicy ślubu. Przy takich okazjach liczy się czas ich dotarcia do adresata.  Kurier z Wielkiej Brytanii do Polski może dotrzeć do nadawcy w ciągu jednego dnia, dostarczając mu wszystkie niezbędne dokumenty dzięki firmie EuroPaka. Również koszt paczki z Anglii do Polski można sprawdzić w serwisie, a porównując różne oferty – wybrać tę najkorzystniejszą.  

Euro Paka umożliwia wykonanie wszystkich czynności, począwszy od wyceny paczki do Polski, przez wybór kuriera, wypełnienie dokumentów celnych i wniesienie opłaty za usługę, po odbiór przesyłki z domu nadawcy. Jest to nie tylko wygodne, ale pozwala zaoszczędzić sporo czasu, przyspieszając realizację usługi.  Wpływa na nią również prawidłowe wypełnienie etykiety adresowej.

Paczki z UK do Polski – jak je adresować?

Nie jest tajemnicą, że największą przeszkodą w szybkim dostarczeniu przesyłki do adresata jest trudność z odnalezieniem miejsca docelowego. Niekiedy pod danym adresem figuruje duży budynek z sutereną lub posesja z tym samym numerem zawiera kilka obiektów mieszkalnych. W takich sytuacjach ważne jest precyzyjne określenie, gdzie dostarczyć przesyłkę. Warto też pamiętać o kilku ważnych zasadach.

  1. Adres powinien być wypisany czytelnym pismem, najlepiej maszynowym lub drukowanym.

  2. Powinien zawierać wszystkie informacje niezbędne do identyfikacji adresata – imię i nazwisko, kod pocztowy, kraj, miejscowość, numer domu i mieszkania oraz ewentualne wskazanie lokalizacji w budynku.

  3. Powinien być napisany długopisem lub innymi przyborem odpornym na rozmycie czy wytarcie.

  4. Należy w nim stosować pełne nazwy, unikając niezrozumiałych dla kuriera skrótów.

  5. Powinien być wypisany na firmowej etykiecie adresowej.

Szczególnie ta ostatnia sprzyja poprawnemu adresowaniu ze względu na to, że zawarte w niej rubryki podpowiadają nadawcy, co powinien w nich umieścić. Ponadto firmy kurierskie udostępniają takie etykiety podczas zamawiania usługi. Można je wypełnić w Internecie i wydrukować lub poprosić kuriera, aby przywiózł wydruk przy odbiorze paczki. Ujednolicone etykiety są też ułatwieniem dla kuriera, który wie, gdzie znaleźć potrzebne dane.powrót

 

Dodaj komentarz:

Dodaj swój komentarz
Autor komentarza:
Treść komentarza:
Kod:
Wpisz kod:
Akceptuję regulamin

Wasze komentarze:

Aktualnie brak komentarzy

Szukaj:
 

PROJEKT I WYKONANIE: www.themedia.pl
GŁÓWNA / O NAS / FORUM / REKLAMA / POLITYKA PRYWATNOŚCI / KONTAKT
Copyright © 2008 by www.InformatorOgrodniczy.pl Wszelkie prawa zastrzeżone