Szukaj w serwisie

Kategorie:

Pielęgnacja ogrodu | Nawierzchnie | Rośliny | Trawniki | Narzędzia ogrodnicze | Ogrodzenia i bramy | Architektura ogrodowa

Tutaj jesteś: Piękny ogród / Trawniki

Jak dbać o trawnik

kategoria: Trawniki , Beata - Airstar

Porośnięte trawą tereny stanowią nie tylko przerwy między innymi elementami ogrodu. Dobrze zaplanowany trawnik może być pięknym dekoracyjnym elementem projektu, a nawet punktem przyciągającym wzrok, jeśli dzięki swemu kształtowi i wielkości jest dobrze wkomponowany w ogólny plan ogrodu.

Jednak trawnik wymaga znacznej dbałości. W celu utrzymania go we właściwym stanie, a więc w czasie wegetacji, musi być koszony, podlewany, nawożony i natleniany. Trawnik można łatwo i szybko założyć czy to wysiewając nasiona, czy kładąc darń w rolkach i zaplanować jego dowolny rozmiar i kształt. Normalny trawnik robi wrażenie cudownie miękkiego, bardzo naturalnego.

Takiego elementu nigdy nie uzyska się na terenie brukowanym lub wyłożonym syntetycznymi matami. Trawnik to zielony kobierzec, szczególnie interesujący, gdy nada się mu określony, geometryczny kształt, a więc okrągły, prostokątny lub kwadratowy, tworzy wówczas wspaniałe tło i oprawę dla takich elementów ogrodu, jak staw, posąg, rabaty lub zegar słoneczny.

Rada: Pokrycie trawą jednego rogu działki odwraca od rzeczywistych ograniczeń jej rozmiaru. Gdy tylko inne elementy zostaną odpowiednio rozdeszczone, kwadratowy kształt ogrodu jest niezauważalny. Duży okrągły trawnik jest obrzeżony chodniczkiem z cegieł i częściowo osłonięty przez gęste nasadzenia, stanowi piękne otoczenie dla okrągłego basenu i fontanny umieszczonych na brzegu trawnika.

Okrągły trawnik natychmiast łagodzi wrażenie kanciastego ogrodzenia kwadratowej działki i stwarza bardziej interesujący obraz ogrodu. Trawnik na planie koła jest bardzo łatwy do koszenia i obrzeżenia.

autor: Beata - Airstar

powrót

 

Dodaj komentarz:

Autor komentarza:
Treść komentarza:
Kod:
Wpisz kod:
Akceptuję regulamin

Wasze komentarze:

Aktualnie brak komentarzy

Szukaj:

 

PROJEKT I WYKONANIE: www.themedia.pl
GŁÓWNA / O NAS / FORUM / REKLAMA / POLITYKA PRYWATNOŚCI / KONTAKT
Copyright © 2008 by www.InformatorOgrodniczy.pl Wszelkie prawa zastrzeżone