Szukaj w serwisie

Kategorie:

Temat na czasie | Nowości rynkowe | Rynek ogrodniczy | Wydarzenia

Tutaj jesteś: Aktualności / Temat na czasie

Jak aktywnie spędzać czas w ogrodzie? Pomysły dla dzieci i dorosłych

kategoria: Temat na czasie

Ogród wymaga odpowiedniej pielęgnacji przez cały rok. Często wiosną i latem chcemy w nim po prostu odpocząć w ramach rekompensaty za całoroczne czuwanie nad jego dobrostanem. Jednakże wypoczynek na łonie natury nie musi ograniczać się jedynie do wylegiwania na słońcu. Posiadanie własnego ogrodu to szansa na wiele różnych aktywności na wyciągnięcie rąk, które przydają się zwłaszcza wtedy, gdy nasz ogród odwiedzają dzieciaki. Jakie sporty można uprawiać w ogrodzie? Jak aktywnie korzystać z ogrodu całą rodziną? Oto kilka pomysłów!  

Zabawa na trampolinie

Nawet w niedużym ogrodzie można postawić trampolinę, która nadaję do użytku zarówno przez dzieci, jak i przez dorosłych. Jest to świetny sposób na spędzanie czasu w rodzinnym gronie, ale także na rozruszanie ciała! Czasem skakanie na trampolinie może być nawet częścią treningu cardio. Należy jednak pamiętać, że trampoliny mogą nadwyrężać stawy skokowe. Przed wybraniem tego rodzaju aktywności, lepiej upewnić się, że będzie to bezpieczny wybór dla naszego ciała.

Puszczanie latawcy

W wietrzne dni w ogrodzie można zająć się puszczaniem latawcy. Samodzielne sterowanie i obserwowanie jak pięknie poruszają się na wietrze, może wciągnąć na wiele godzin. Puszczanie latawca to zwykle praca grupowa, ponieważ jednoczesne wyrzucenie sprzętu w powietrze, jak i utrzymanie linek nie jest proste. Obecnie wśród latawców mamy szeroki wybór kształtów i wzorów. Można także stworzyć latawiec samodzielnie. Niezależnie jednak od tego, jaki wybór podejmujemy, musimy zaopatrzyć się w akcesoria i części do latawców, czyli linki, rurki czy paski, dzięki którym puszczanie latawca będzie w ogóle możliwe. Wszystkie te elementy znajdziesz w sklepie Decathlon.

Piłki i piłeczki

Gry zespołowe z udziałem piłki to najprostszy sposób na wspólną zabawę. Niezależnie, czy w naszym ogrodzie jest specjalnie wydzielony teren do gry w piłkę, czy raczej niewiele tam miejsca, zawsze znajdzie się sposób na przemycenie trochę sportu! Jeśli nie znajdziemy miejsca na prowizoryczne boisko do gry w siatkówkę lub piłkę nożną, zawsze możemy zainwestować w stół do ping-ponga. Jest to mniej inwazyjna gra, więc nie zaszkodzi roślinności, a w dodatku nie wymaga częstego schylania się, można więc zaangażować w nią nawet starsze osoby. Co więcej, doskonale uczy koordynacji i nada się także do zabawy pod zadaszeniem w razie deszczowych dni.

Baseny ogrodowe

Nawet najmniejszy basen ogrodowy daje szansę na przyjemne schłodzenie w upalny dzień. Jest to idealny odpoczynek dla zmęczonego po intensywnej ogrodowej pracy, ciała. Dla małych dzieci to także doskonałe miejsce do energicznej zabawy i oswojenia się z wodą. Woda w ogrodowym basenie nagrzewa się bardzo szybko, w związku z czym można z nich korzystać znacznie szybciej niż z dużych, naturalnych zbiorników, które na początku lata nadal są bardzo zimne.  Sposobów na aktywność w ogrodzie jest mnóstwo i każdy znajdzie wśród nich coś odpowiedniego dla siebie. Warto korzystać z tych krótkich, ciepłych dni w Polsce i dotleniać się tak często, jak to możliwe. W końcu każdy z wymienionych przez nas sposobów na spędzanie czasu jest nie tylko przyjemny, ale także zdrowy!


powrót

 

Dodaj komentarz:

Dodaj swój komentarz
Autor komentarza:
Treść komentarza:
Kod:
Wpisz kod:
Akceptuję regulamin

Wasze komentarze:

Aktualnie brak komentarzy

Szukaj:
 

PROJEKT I WYKONANIE: www.themedia.pl
GŁÓWNA / O NAS / FORUM / REKLAMA / POLITYKA PRYWATNOŚCI / KONTAKT
Copyright © 2008 by www.InformatorOgrodniczy.pl Wszelkie prawa zastrzeżone