Szukaj w serwisie

Kategorie:

Pielęgnacja ogrodu | Nawierzchnie | Rośliny | Trawniki | Narzędzia ogrodnicze | Ogrodzenia i bramy | Architektura ogrodowa

Tutaj jesteś: Piękny ogród / Trawniki

Gotowy trawnik z darni w rolkach

kategoria: Trawniki , Beata - Airstar

Najszybszym sposobem uzyskania gotowego trawnika jest niewątpliwie rozkładanie darni w rolkach. W istocie polega to na przenoszeniu darni do swojego ogrodu. Trzeba jednak pamiętać, że ma sie do czynienia z żywymi roślinami; jeśli nie zdajesz sobie z tego sprawy, możesz mieć różne trudności.

Oznacza to, że od chwili, gdy darń jest rozłożona, nie można dopuścić do jej przeschnięcia pod żadnym pozorem. Jeśli to nastąpi, pojedyncze fragmenty skurczą się, powstaną między nimi przerwy i proces wysychania będzie szybszy. Kurczenie powoduje przesuwanie darni, a to nie pozwala na zakorzenianie się traw i na przerastanie podłoża.

Przygotowanie gleby jest takie same i tak samo ważne jak przy siewie nasion. Podobnie jak są różne mieszanki nasion traw, tak dostępne są różne rodzaje darni w rolkach, stąd można uzyskać jakość trawnika, jakiej się wymaga. jednak jest to powiązane z ceną darni, a cena z kolei odzwierciedla jakość darni. Przy zakupie darni w rolkach nie należy się kierować żadna okazją. Tania darń jest z reguły złej jakości. Może być połamana, zbyt cienka, pełna chwastów lub po prostu z traw złej jakości. Trzeba więc być ostrożnym.

Trawnik z rolki. Darń w rolkach można rozkładać o dowolnej porze roku, ale najlepiej jesienią i wiosną. Pogoda jest wtedy zwykle łagodna, a gleba wilgotna. W lecie świeżo rozłożona darń łatwo wysycha, jeśli nie jest stale podlewana; trawa rośnie i wymaga koszenia, a rozwinięty trawnik łatwo można zniszczyć, jeśli nie zostanie rozłożony w ciągu dnia lub najdłużej dwóch od chwili przywiezienia. Stąd termin dostarczenia darni należy dokładnie ustalić z dostawcą. Nie powinna ona być dostarczona na początku tygodnia, jeśli nie może być rozłożona przed weekendem.

autor: Beata - Airstar

powrót

 

Dodaj komentarz:

Autor komentarza:
Treść komentarza:
Kod:
Wpisz kod:
Akceptuję regulamin

Wasze komentarze:

Aktualnie brak komentarzy

Szukaj:

 

PROJEKT I WYKONANIE: www.themedia.pl
GŁÓWNA / O NAS / FORUM / REKLAMA / POLITYKA PRYWATNOŚCI / KONTAKT
Copyright © 2008 by www.InformatorOgrodniczy.pl Wszelkie prawa zastrzeżone