Szukaj w serwisie

Kategorie:

Temat na czasie | Nowości rynkowe | Rynek ogrodniczy | Wydarzenia

Tutaj jesteś: Aktualności / Temat na czasie

Dobry dzień zaczyna i kończy się na tarasie

kategoria: Temat na czasie
obrazek aktualności
Dobry dzień zaczyna i kończy się na tarasie

Ogród to miejsce gdzie czas wytyczany jest rytmem natury. Nie ma tam dostępu stres, problemy i codzienny pośpiech, ponieważ ich miejsce zajmuje spokój i harmonia. Dobrze zaprojektowany ogród szybko staje się naszym zielonym azylem i prywatną kryjówką przed zgiełkiem cywilizacji.

Łącznikiem między domem i ogrodem jest taras. Jednocześnie jest to najlepszy punkt, z którego można obserwować ogród, każdego dnia na nowo zachwycając się pięknem natury. Równa i stabilna powierzchnia z płyt stanowi pewne podparcie dla krzeseł i stołu oraz dla wygodnego fotela. Taras to idealne miejsce do wypicia porannej kawy i rozmyślań. Stąd też jest najlepszy widok na zielone bogactwo natury, które koi nerwy i pozwala odpocząć oczom zmęczonym po całodziennej pracy. Matowe płyty tarasowe lekko nagrzane słońcem zapraszają do wykonania kilku prostych ćwiczeń rozciągających. Jeszcze parę głębokich wdechów i z powodzeniem można stawić czoło całemu światu.

Taras z płyt Toscania siena (Libet Impressio).
Taras z płyt Toscania siena (Libet Impressio).

Oprawa godna natury

Piękno przyrody wymaga właściwego traktowania i godnej oprawy podkreślającej jej urok. Oczka wodne, elementy malej architektury lub dekoracyjne kamyczki wysypane wokół rabat pomagają zbudować niepowtarzalny klimat wokół domu, zaś poprowadzone przez ogród ścieżki uwypuklają naturalne zalety roślin. Bardzo wdzięcznym materiałem do układania nawierzchni w ogrodach jest kostka brukowa.

Dzięki zróżnicowanym kształtom i wielkości elementów umożliwia ona realizowanie indywidualnych projektów układu ścieżek. Naturalne i stonowane barwy brukowanej nawierzchni nie dominują roślin ogrodowych i współgrają z ich soczystą zielenią. Dodatkowo, dobrze zaprojektowane ciągi komunikacyjne bezpośrednio przełożą się na funkcjonalność i łatwość korzystania z wszystkich części ogrodu.

  • zdjecie
    Kravento Basso (Libet Decco) oddziela trawnik od pasa ziemi z kwiatami i krzewami.
    zdjecie
    Ozdobne kamyki (marmurowy grys w kolorze crema marmo – Libet Patio) wysypane wokół rabat ograniczą porost chwastów i zapobiegną tworzeniu się kałuż. Granice kwartałów wyznaczone kostką Piccola, bianco carrara i nero (Libet Decco).

Ranga detalu

Upodobanie człowieka do otaczania się przyrodą wynika z podświadomej tęsknoty do jej bliskości. Dążąc do jedności z nią, od tysięcy lat ludzie zakładają ogrody, które są naturą w pomniejszeniu - oswojoną i łagodną. Nic dziwnego, że ogród szybko staje się miejscem, w którym każda spędzona chwila daje przyjemność i ukojenie, a regularna kontemplacja przyrody pozwala odprężyć się i nabrać dystansu do trudów dnia codziennego. Nawet praca w ogrodzie nie kojarzy się z przykrym obowiązkiem, a z aktywnym odpoczynkiem. Regularnie podlewane, nawożone i przycinane rośliny w odpowiednim czasie odwdzięczą się nam z nawiązką za poświęcone im chwile.

Ozdobne kamyki (marmurowy grys w kolorze crema marmo – Libet Patio) wysypane wokół rabat ograniczą porost chwastów i zapobiegną tworzeniu się kałuż. Granice kwartałów wyznaczone  kostką Piccola, bianco carrara i nero (Libet Decco).
Ozdobne kamyki (marmurowy grys w kolorze crema marmo – Libet Patio) wysypane wokół rabat ograniczą porost chwastów i zapobiegną tworzeniu się kałuż. Granice kwartałów wyznaczone  kostką Piccola, bianco carrara i nero (Libet Decco).


powrót

 

Dodaj komentarz:

Dodaj swój komentarz
Autor komentarza:
Treść komentarza:
Kod:
Wpisz kod:
Akceptuję regulamin

Wasze komentarze:

autor: tyla
dn. 07.02.2017 godz. 14:32:34
bardzo ładne zdjecia, kilka fajnych inspiracji
Szukaj:
 

PROJEKT I WYKONANIE: www.themedia.pl
GŁÓWNA / O NAS / FORUM / REKLAMA / POLITYKA PRYWATNOŚCI / KONTAKT
Copyright © 2008 by www.InformatorOgrodniczy.pl Wszelkie prawa zastrzeżone