Szukaj w serwisie

Kategorie:

Pielęgnacja ogrodu | Nawierzchnie | Rośliny | Trawniki | Narzędzia ogrodnicze | Ogrodzenia i bramy | Architektura ogrodowa

Dmuchawy i odkurzacze ogrodowe niezbędne jesienią

kategoria: Pielęgnacja ogrodu

Dmuchawy i odkurzacze ogrodowe mogą okazać się niezwykle przydatne podczas jesiennych porządków w ogrodzie. Jak wybrać najlepszy sprzęt radzą eksperci firmy Victus - Emak.

Profesjonalne odkurzanie

Grabienie liści, zbieranie połamanych gałęzi czy czyszczenie chodnika to jesienna lista zadań dla większości ogrodników. Wszystkie te czynności, wykonywane ręcznie, wymagają sporo wysiłku i czasu. Aby jesienne porządki przebiegały sprawnie i skutecznie, warto wyposażyć się w dmuchawę ogrodową. To użyteczne i łatwe w obsłudze urządzenie pomoże posprzątać trawniki, alejki czy podjazdy otaczające dom. „Najważniejszy jest dobór sprzętu odpowiadającego potrzebom danego ogrodu. Decydując się na zakup dmuchawy bądź odkurzacza warto wziąć pod uwagę wielkość ogrodu oraz typ podłoża na jakim będziemy pracować. Od tych czynników powinniśmy uzależnić napęd urządzenia, jego wagę oraz moc silnika. Należy też przemyśleć jakie funkcje dodatkowe powinien posiadać sprzęt. Produkty dostępne na rynku są często wyposażone w worki i rozdrabniacze do liści oraz dodatkowe mechanizmy gwarantujące bezpieczeństwo podczas pracy" - radzi Piotr Datkiewicz z firmy Victus - Emak Sp. z o.o.

Dmuchawa ręczna do każdego ogródka

Dmuchawa ręczna BV 300 marki Oleo-Mac pozwala z łatwością uporządkować liście, piasek lub inne niepotrzebne odpady w ogrodzie. Ekologiczny silnik spełniający wymagania normy Euro 2 dzięki niskiej emisji hałasu sprawdzi się w pracy w terenie zabudowanym lub w miejskim otoczeniu. System antywibracyjny „Vibcut" (4 sprężyny izolujące) i gumowa nakładka na uchwyt zapobiegają odczuwaniu drgań generowanych przez urządzenie. Dmuchawa w wyposażeniu standardowym posiada cztery stalowe noże, które zmniejszają objętość zassanego materiału.

Dmuchawa BV 300 może być dostosowana do indywidualnych potrzeb i uzupełniona o pas nośny umożliwiający noszenie, profilowaną dyszę zwiększającą precyzję pracy oraz zestaw pozwalający zmienić dmuchawę w odkurzacz.

Profesjonalne sprzątanie

„Osobom poszukującym rozwiązań profesjonalnych polecam dmuchawę plecakową BV 162 marki Oleo-Mac" - powiedział Piotr Datkiewicz. Dmuchawa BV 162 doskonale sprawdza się podczas prac w środowisku wiejskim, np. na podwórzach czy placykach oraz miejskim - na stadionach, ulicach czy w parkach. Duża moc silnika sprawia, że dmuchawa plecakowa BV 162 świetnie radzi sobie z usuwaniem zarówno jesiennych liści zasypujących ogród, jak i większych części roślin czy gałązek, które spadły z drzew. Prędkość powietrza i wielkość natężenia przepływu na wyjściu sprawiają, że urządzenie jest wyjątkowo wydajne i sprawne, a duży filtr powietrza umożliwia pracę nawet w zapylonym środowisku. Dmuchawa emituje wyjątkowo niski poziom hałasu dzięki czemu można swobodnie pracować także na terenie zabudowanym. Stelaż plecaka zbudowany jest z polipropylenu - lekkiego i ergonomicznego materiału - co pozwala chronić kręgosłup operatora podczas dłuższej pracy.

Dzięki produktom Oleo - Mac porządki w ogródku przestaną być żmudnym obowiązkiem każdej jesieni. Łatwa obsługa, wygoda oraz funkcjonalność dmuchawy ogrodowej, sprawi, że Twój ogród będzie schludny i uporządkowany przy niewielkim wysiłku.


powrót

 

Dodaj komentarz:

Autor komentarza:
Treść komentarza:
Kod:
Wpisz kod:
Akceptuję regulamin

Wasze komentarze:

Aktualnie brak komentarzy

Szukaj:

 

PROJEKT I WYKONANIE: www.themedia.pl
GŁÓWNA / O NAS / FORUM / REKLAMA / POLITYKA PRYWATNOŚCI / KONTAKT
Copyright © 2008 by www.InformatorOgrodniczy.pl Wszelkie prawa zastrzeżone