Szukaj w serwisie

Kategorie:

Temat na czasie | Nowości rynkowe | Rynek ogrodniczy | Wydarzenia

Tutaj jesteś: Aktualności / Temat na czasie

Dezynfekcja pomieszczeń w Końskie: co składa się na w pełni kompleksowy zabieg dezynfekcji?

kategoria: Temat na czasie

Drobnoustroje stanowią zagrożenie dla zdrowia człowieka i innych organizmów żywych. Ponadto mogą powodować szybsze psucie się żywności. Dlatego tak ważna jest dezynfekcja. Jednak na czym tak naprawdę polega ten zabieg? Kiedy można powiedzieć, że dezynfekcja pomieszczeń została przeprowadzona kompleksowo?

 

Dezynfekcja wieloma metodami

Warto zauważyć, że dezynfekcja mieszkania oraz innych pomieszczeń może być przeprowadzana różnymi metodami. Wybór odpowiedniej zależy od wielu czynników. Po pierwsze istotne jest miejsce, w jakim odbywa się dezynfekcja. Jeśli w danym lokalu przebywają ludzie, trzeba zastosować metody małoinwazyjne. 

 

Jeśli ich nie ma, można wykorzystać nieco inne środki. Przykładowo, dezynfekcja biura prawdopodobnie będzie przebiegała zupełnie inaczej od tej przeprowadzanej choćby w kontenerach transportowych. Ponadto, o tym który sposób zostanie wykorzystany, decyduje przyczyna przeprowadzenia zabiegu.

 

Nie bez znaczenia jest również budżet na dezynfekcję w Końskich. To tylko kilka z czynników, które decydują o wyborze metody. O tym, jak będzie przeprowadzona procedura, decydują fachowcy. Profesjonalna dezynfekcja pomieszczeń w wykonaniu firm specjalistycznych, takich jak Patron Pest, odbywa się poprzez wykorzystanie metod:

 

  • chemicznych,

  • chemiczno-termicznych,

  • fizycznych.

 

Do pierwszych dwóch grup należy stosowanie między innymi alkoholi, kwasów i zasad, związków metali, utleniaczy, a także gazów i wody w wysokiej temperaturze. Metody te są skuteczne, jednak często umożliwiają usunięcie drobnoustrojów tylko z powierzchni, ale już nie z powietrza. Co więcej, większość środków chemicznych oraz metod chemiczno-termicznych stanowi mniejsze lub większe zagrożenie dla człowieka. Ile kosztuje dezynfekcja tego rodzaju? Metody są bardzo różnorodne, zatem ceny również. W zależności od wielkości dezynfekowanej przestrzeni koszt może wynieść od kilkunastu do kilkuset złotych. 

 

Dezynfekcja metodami fizycznymi to rozwiązanie wybierane o wiele częściej. Największą popularnością cieszy się ozonowanie. Czym ono jest i dlaczego warto zwrócić uwagę na tę metodę dezynfekcji pomieszczeń? 

Ozonowanie jako dezynfekcja mieszkania lub biura 

 

Od lat ozon jest wykorzystywany do dezynfekcji. Jego właściwości utleniające pozwalają szybko unieszkodliwiać większość drobnoustrojów. Ozonowanie polega na emisji ozonu do atmosfery. Dzieje się to dzięki specjalistycznemu generatorowi. Warto zdecydować się na tego typu dezynfekcję w Końskich, jeśli odkażenia wymagają zarówno powierzchnie, jak i powietrze. Dezynfekcja mieszkania lub biura poprzez ozonowanie trwa krótko i zapewnia doskonałe rezultaty. Prawidłowo przeprowadzona nie stanowi zagrożenia dla człowieka.

 

Warto również wspomnieć o tym, ile kosztuje dezynfekcja poprzez ozonowanie. Otóż zależy to przede wszystkim od wielkości przestrzeni. Tym samym dezynfekcja biura o dużym metrażu może kosztować nawet 1000 zł i więcej. Jednak decydując się na to rozwiązanie w mieszkaniu, zwykle trzeba się liczyć z kosztem wynoszącym co najwyżej 200-300 zł.


powrót

 

Dodaj komentarz:

Dodaj swój komentarz
Autor komentarza:
Treść komentarza:
Kod:
Wpisz kod:
Akceptuję regulamin

Wasze komentarze:

Aktualnie brak komentarzy

Szukaj:
 

PROJEKT I WYKONANIE: www.themedia.pl
GŁÓWNA / O NAS / FORUM / REKLAMA / POLITYKA PRYWATNOŚCI / KONTAKT
Copyright © 2008 by www.InformatorOgrodniczy.pl Wszelkie prawa zastrzeżone