Szukaj w serwisie

Kategorie:

Temat na czasie | Nowości rynkowe | Rynek ogrodniczy | Wydarzenia

Tutaj jesteś: Aktualności / Rynek ogrodniczy

Agroma S.A. zwołuje Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy

kategoria: Rynek ogrodniczy

Notowana na New Connect Agroma S.A. informuje, że Zarząd Spółki zwołał na 12 maja 2010 r. (środa) Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy.

Proponowany porządek obrad zakłada m.in. wprowadzenie zmian w statucie spółki, umożliwiających tzw. reverse split, czyli scalenie akcji poprzez zmianę ich wartości nominalnej, z jednoczesnym zmniejszeniem łącznej liczby walorów. Spółka chce zmienić wartość nominalną każdej akcji na 50 groszy (obecnie jest to 1 grosz). Dzięki temu łączna liczba akcji Agroma S.A. wszystkich serii zmniejszy się z 630 mln do 12,6 mln.

„Chcemy pokazać, że jesteśmy poważną spółką, która działa według wszystkich panujących na rynku reguł” – mówi Piotr Staszewski, Prezes Zarządu Agroma S.A. „Resplit ułatwi inwestorom wycenę akcji Agromy, a wyższa wartość nominalna zbliży nas do prestiżowego segmentu New Connect Lead” –wyjaśnia Prezes. „Chcemy zapewnić inwestorom optymalne warunki obrotu akcjami. Liczymy, że podwyższenie wartości nominalnej wpłynie pozytywnie na możliwość przejścia Agromy na notowania ciągłe” dodaje.

Zmiany zaproponowane w porządku obrad mają zapewnić jeszcze sprawniejsze funkcjonowanie spółki w obliczu jej ambitnych planów, m. in. dać możliwość zwiększenia kapitału zakładowego, przez nową emisję akcji serii C. Spółka chciałaby podwyższyć kapitał zakładowy w drodze emisji o kwotę nie większą niż 8 mln zł.

„Mamy nadzieję, że akcjonariusze przychylą się do naszych propozycji, które zapewnią rozwój Spółki i ułatwią pozyskanie kapitału na rozwój Agromy”, dodał Prezes Staszewski.

Dzień rejestracji uczestnictwa w NWZA przypada na 16 dni przed datą Zgromadzenia, tj. w dniu 26 kwietnia 2010 roku.

Wszystkie dokumenty związane z planowanym NWZA znajdują się na stronie internetowej Spółki www.agroma.pl w dziale „dla inwestorów”


powrót

 

Dodaj komentarz:

Dodaj swój komentarz
Autor komentarza:
Treść komentarza:
Kod:
Wpisz kod:
Akceptuję regulamin

Wasze komentarze:

Aktualnie brak komentarzy

Szukaj:
 

PROJEKT I WYKONANIE: www.themedia.pl
GŁÓWNA / O NAS / FORUM / REKLAMA / POLITYKA PRYWATNOŚCI / KONTAKT
Copyright © 2008 by www.InformatorOgrodniczy.pl Wszelkie prawa zastrzeżone